Organizacja BlizzConów została wstrzymana do odwołania

Organizacja BlizzConów została wstrzymana do odwołania

Dziś opublikowane zostało ważne oświadczenie od Blizzarda. Firma napisała w nim, że organizacja BlizzConów została wstrzymana do odwołania. Co jest powodem takiej decyzji i jak będzie wyglądała przyszłość wydarzenia?


Ostatni BlizzCon odbył się w 2019 roku, bowiem poprzednie dwie edycje zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Eventy w 2020 i 2021 roku zostały przeprowadzone tym samym tylko w internecie. BlizzCon 2022 planowo miał odbyć się w lutym przyszłego roku w formie hybrydowej. W dzisiejszym oświadczeniu czytamy jednak, że wcześniej zapowiedziany event się nie odbędzie. Powodem ma być fakt, że Blizzard chce poświęcić czas swojego zespołu na pracy przy tworzeniu oraz rozwijaniu gier.

Fot.: Blizzard

Każdy BlizzCon wymaga zaangażowania nas wszystkich, by stać się rzeczywistością. Wkładu całej firmy, zasilanego przez pragnienie dzielenia się naszymi dziełami ze społecznością, na której nam tak zależy. W tym momencie czujemy, że energia potrzebna do zorganizowania show takich rozmiarów będzie lepiej spożytkowana na wspieranie naszych zespołów oraz rozwijanie tworzonych przez nie gier i doświadczeń.

Oznacza to, że organizacja BlizzCon została w tej chwili bezterminowo wstrzymana, ale wydarzenie ma w przyszłości powrócić w nowej formie. "Chcielibyśmy spędzić trochę czasu, wyobrażając sobie, jak BlizzCon mógłby wyglądać w przyszłości." - czytamy w oświadczeniu.

Pomimo odwołania BlizzCon 2022, Blizzard ma w planach publikacje zapowiedzi tworzonych aktualnie gier. Czy wstrzymanie organizacji tak dużego oraz wyczekiwanego eventu faktycznie wpłynie pozytywnie na przyszłość firmy i odbiór ich produkcji? To pokażą nam najbliższe miesiące.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.