Poznajcie współczesną wersję

Poznajcie współczesną wersję "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu YouTuberów

Na kanale Tomasza Działowego pojawił się właśnie dosyć osobliwy materiał. Gimper wraz z kilkunastoma innymi twórcami internetowego postanowił nakręcić współczesną wersję kultowej "Opowieści Wigilijnej", gdzie głównym bohaterem jest patrzący tylko na pieniądze wpływowy influencer.


Tego chyba nikt się nie spodziewał. Polscy twórcy internetowi stworzyli luźną adaptację kultowego opowiadania Charlesa Dickensa. W roli skąpego Ebenezera wystąpił Tomasz "Gimper" Działowy, a jego pracownika zagrał Dawid Blachura znany z kanału Yachuprodukcja.

Tomek przybrał postać influencera, który tworzy materiały tylko dla pieniędzy. Oszukuje widzów oraz niezbyt dobrze traktuje swojego współpracownika. Nie pozwala mu spędzić wigilii w rodzinnym gronie, a także sam nie zamierza jej przeżyć z bliskimi. Jak to w "Opowieści Wigilijnej" bywa - skąpca nawiedza kilka duchów.Te role przypadły Ignacemu Łukowskiemu, Radosławowi Kotarskiemu, Rafałowi Gęburze oraz Piotrowi Skowyrskiemu. Jeśli jesteście ciekawi, co mieli do przekazania Tomkowi - obejrzyjcie poniższy materiał.

Trzeba przyznać, że materiał jest zrealizowany na naprawdę wysokim poziomie oraz przedstawia smutny obraz dzisiejszego świata. Z pewnością współcześnie sporo jest osób, którzy mają podobny charakter i spojrzenie na świat jak główny bohater przed zmianą. Liczymy na to, że kiedyś i do nich przywędrują świąteczne duchy.

 

Co sądzicie o materiale zrealizowanym przez polskich twórców? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.