Omatkoicórko odpowiadają na ostre komentarze fanów

Omatkoicórko odpowiadają na ostre komentarze fanów

Niedawno na kanale Omatkoicórko pojawił się film, w którym YouTuberki odniosły się do głośnej ostatnio sprawy podpalenia jeża przez grupę nastolatek. Materiał ten wywołał lawinę komentarzy o treści, jakiej jego autorki zupełnie się nie spodziewały. Pani Kasia postawiła się do nich odnieść – zobaczcie, jak odpowiedziała fanom na ich zarzuty.
W ostatnio opublikowanym filmie YouTuberki – a w zasadzie pani Kasia – odniosły się do sprawy, która ostatnio rozniosła się szerokim echem w Internecie i innych mediach, czyli do podpalenia jeża przez pewną grupę nastolatek. Stanowisko dziewczyn z Omatkoicórko było jednoznaczne – zachowanie nastolatek jest karygodne i absolutnie niedopuszczalne społecznie, a za taki czyn powinny one ponieść surową karę. Odniosły się one również do pewnego rodzaju znieczulenia społecznego, które powoduje, że ludzie – często z nudów lub całkowicie bezrefleksyjnie – krzywdzą siebie nawzajem lub też niewinne zwierzęta, które nie mogą się obronić. Wydawać by się mogło, że ich wypowiedź może być rozumiana wyłącznie pozytywnie i należy tylko się z nią zgodzić. Okazuje się jednak, że znalazła się grupa ludzi, dla których poruszona przez YouTuberki tematyka stanowiła podstawę do hejtu.

Pewna grupa widzów zarzuciła YouTuberkom, że bardzo przejmują się losem podpalonego przez nastolatki jeża, a tymczasem każdego dnia kupują w sklepach mięso z rzeźni i jedzą je z apetytem, zupełnie nie przejmując się losem zabitych dla tego mięsa zwierząt. Pani Kasia zwraca jednak uwagę na różnicę pomiędzy bezmyślnym okrucieństwem, a potrzebą właściwego odżywiania - człowiek zasadniczo potrzebuje wielu substancji odżywczych, które znajdują się w mięsie, a uzupełnienie tych substancji z innych źródeł wcale nie jest łatwe. Poza tym zwierzęta z rzeźni są zabijane w bardziej humanitarnych warunkach, a ich śmierć nie służy wyłącznie głupiej zabawie znudzonej młodzieży. YouTuberka nie czuje więc, że robi coś złego podczas jedzenia mięsa. Zachowanie bezmyślnych nastolatek, które podpaliły jeża, jest jednak zdecydowanie czymś złym i godnym potępienia.

Zobaczcie film z całą wypowiedzią YouTuberek:


Co sądzicie o odpowiedzi YouTuberek z kanału Omatkoicórko? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl