Olciiak i iHanio ambasadorkami akcji ,,HCV jestem świadom

Olciiak i iHanio ambasadorkami akcji ,,HCV jestem świadom"

YouTuberzy nie tylko chcą nam dostarczać rozrywkę i dobrze się bawić przy tworzeniu filmów, ale także chcą nas, a szczególnie młodszych z nas, czegoś na podstawie własnego doświadczenia nauczyć. Dlatego masa twórców angażuje się także w przeróżne akcje mające na celu ostrzeganie nas przed wszelkimi zagrożeniami i uświadamianie nas o powadze sytuacji. Przykładem tego jest chociażby udział Rezigiusza w jednej z akcji "antysmogowych". Duża część damskiej części YouTube także włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Chcecie wiedzieć ambasadorkami jakiej akcji zostały Olciiak i iHanio?


Od niedawna działa akcja pod nazwą ,,HCV Jestem Świadom", która ma na celu uświadamiać nas o tym jak wielkim zagrożeniem jest wirus HCV. Zacznijmy może od rozwinięcia kwestii tego czym w ogóle jest HCV. Otóż jest to wirus wywołujący dość poważne wirusowe zapalenie wątroby typu C. Niestety niewiele osób wie o tym, że może być nim zarażone. Dlatego działanie organizacji ma na celu edukowanie nas w kwestii wstępnego rozpoznania choroby po jej objawach i w kwestii dalszego postępowania w tym temacie. Jeśli chcecie poczytać o tym trochę więcej odsyłamy Was na stronę tego przedsięwzięcia - http://www.hcv.pzh.gov.pl/.Aby akcja zyskała rozgłos i dotarła do jak największej ilości osób potrzebne jest angażowanie się w nią mediów i znanych osób. Dlatego pięknym gestem ze strony iHanio i Olciiak jest zaangażowanie się w nią i zostanie jej ambasadorkami. Poza nagłośnieniem tego tematu na swoich portalach w mediach społecznościowych, dziewczyny wzięły udział w specjalnych spotkaniach organizowanych w różnych miastach. Oprócz uzyskiwania informacji w temacie rozpoznania i leczenia choroby, można było spotkać się z nimi, przybić piątkę, zrobić zdjęcie i chwilę porozmawiać! Wcześniej Olciiak wzięła udział w spotkaniu w Lublinie, a teraz na Snapie iHanio (@ihanio) możecie znaleźć relację z dzisiejszego spotkania w Radomiu, w którym udział wzięła wraz z Ponkami, którzy także wspierają akcję.17239765_341466366248497_5320262513614316127_o

Nam bardzo podoba się zaangażowanie YouTuberek w taki akcje. A Wy co o tym sądzicie? Może słyszeliście o podobnych przedsięwcięciach wspomaganych przez YouTuberów? Dajcie znać w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.