Okulary Snapchata okazały się sporym niewypałem! Tyle straciła firma

Okulary Snapchata okazały się sporym niewypałem! Tyle straciła firma

Pamiętacie okulary Spectacles od Snapchata, o których już kiedyś wspominaliśmy? Już rok temu dostępne były w Stanach Zjednoczonych, a sprzedaż w naszym kraju ruszyła dopiero jakiś miesiąc temu. Jak się okazało, nowy wynalazek nie cieszył się zbyt dużą popularnością przez  ten czas, a firma  znacznie ucierpiała finansowo z tego powodu.


Pewien czas temu Snapchat udostępnił swoje wyniki finansowe dotyczące trzeciego kwartału. Niestety, po raz kolejny firma nie cieszyła się ze swojego bilansu, a jej wartość na giełdzie spadła nawet do 20%. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Snapchat może "pochwalić" się takimi stratami.Jak pewnie się domyślacie, głównym powodem dużych strat była słaba sprzedaż okularów Spectacles. Główną przyczyną słabej sprzedaży była cena, gdyż za jedną parę należało zapłacić nawet do 630 złotych, co stanowczo odrzuciło wielu potencjalnych klientów.

Głos w tej sprawie zajęli twórcy okularów, twierdząc, że  wiele egzemplarzy wciąż leży w magazynach. Ponadto oszacowali oni straty poniesione z ich produkcji, które wyniosły blisko 40 milionów dolarów. Kolejną przyczyną porażki może być fakt, iż klienci mieli 30 dni na zwrot od momentu zakupu. Wielu z nich skorzystało z tej opcji i po przetestowaniu nowego gadżetu od Snapchata, zwróciło swój egzemplarz, odzyskując przy tym wydane pieniądze. Najwięcej takich osób odnotowano w krajach Unii Europejskiej, gdyż to właśnie tam obowiązuje specjalne prawo konsumenta.Mimo odniesienia strat i odnotowania spadku zainteresowania, Snapchat nie zrezygnuje tak łatwo. Już w najbliższym czasie aplikację czekają spore zmiany, dzięki którym ma ona stać się bardziej przejrzysta, a także łatwiejsza w obsłudze. Jednakże nowe aktualizacje mogą doprowadzić do kolejnych awarii, podobnych do tej ostatniej.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.