Okradziono M4K Garage. Michu oferuje 10 tys. nagrody za informacje o sprawcy

Okradziono M4K Garage. Michu oferuje 10 tys. nagrody za informacje o sprawcy

Kilka dni temu doszło do włamania na teren wrocławskiego oddziału firmy M4K Garage. Dwóch mężczyzn ukradło stamtąd ponad 10 tys. złotych oraz wyrządziło poważne szkody w postaci m.in. zniszczenia drzwi. 


Nie tak dawno informowaliśmy Was o otwarciu kilku warsztatów samochodowych M4K Garage, co było świetną wiadomością. Teraz niestety mamy do czynienia z odwrotną sytuacją, kiedy to doszło do dewastacji największego oddziału firmy mieszczącego się we Wrocławiu.

Dokładnie 24 grudnia na teren budynku M4K Garage wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Zniszczyli oni główne oraz boczne wejście, włamali się do środka i ukradli ponad 10 tys. zł w gotówce. Dodatkowo zrabowali przedmioty i wyrządzili szkody o wartości około 20 tys. złotych.

Michu z M4K opublikował specjalny materiał traktujący o zdarzeniu oraz udostępnił szereg nagrań z monitoringu. Poprosił widzów o nagłośnienie sprawy i wysyłaniu wiadomości na specjalny adres ([email protected]) jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje o sprawcach. Nagrodą jest 10 tys. złotych.Co ciekawe, Michu wystosował także apel do mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież. Jeśli przyznają się do winy, to nie poniosą konsekwencji karnych. Muszą jednak oddać pieniądze oraz część przedmiotów, a także popracować trochę "za darmo" w firmie M4K Garage.

Część osób jednak (głównie w komentarzach na Facebooku) zauważa pewne nieścisłości w całej historii, kiedy to złodzieje opieszale zwiedzali budynek w mieście, a dodatkowo nie aktywował się żaden alarm. Trudno jednak skonfrontować te plotki z rzeczywistością.

 

Pomogliście w nagłośnieniu sprawy kradzieży? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.