Ogromny wzrost popularności komunikatora Signal

Ogromny wzrost popularności komunikatora Signal

Ostatnio Facebook wprowadził modyfikacje do regulaminu usługi WhatsApp. Przez to użytkownicy zobowiązani są do udostępnienia olbrzymich ilości prywatnych danych. Skorzystał na tym komunikator Signal, który niedawno zajął 1 miejsce pod względem popularności w Sklepie Play oraz App Store.


Komunikator WhatsApp pobiera od użytkowników informacje takie jak lokalizacja, historia zakupów, finansów czy danych pakietowych. Nic więc dziwnego, że wiele osób postanowiło przenieść się na inną aplikację. Jaką?

Według statystyk Sklepu Play oraz App Store to komunikator Signal zyskał w ostatnim czasie największą popularność. Zajął on pierwsze miejsce w Top listach obu sklepów, natomiast WhatsApp znacząco spadł. Oczywiście nie chodzi tu tylko o Polskę, ale o cały świat. Signal znajduje się na szczycie listy aplikacji zyskujących popularność również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji oraz Libanie.

Źródło: Sklep Play


Co wyróżnia Signal? Przede wszystkim rozszerzone opcje blokowania śledzenia oraz szyfrowanie na zasadzie end-to-end. Dzięki temu wszystkie dane są przechowywane wyłącznie na telefonie nadawcy i odbiorcy.

Na popularność tego komunikatora wpływ miał też Elon Musk - najbogatszy człowiek świata. Niedawno polecił on tę aplikację, po czym nadeszła fala nowych użytkowników.Co ciekawe, oprócz problemów technicznych związanych z aktywacją nowych kont, wzrost zainteresowania wywołał również ogromny skok ceny akcji. Szkoda tylko, że firmy o podobnej nazwie.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.