Ogromne straty finansowe Epic Games Store

Ogromne straty finansowe Epic Games Store

Epic Games Store od lat jest na ustach wszystkich graczy komputerowych. Firma z rynku cyfrowych sklepów może pochwalić się posiadaniem wielu produkcji na wyłączność czy udanymi akcjami rozdawania gier. Mimo tego, stan projektu pod względem finansów nie wygląda najlepiej.


Spór pomiędzy Epic Games a Apple trwa już od wielu miesięcy. Podczas gdy sprawa jest obecnie rozpatrywana przez sąd, do internetu trafiły dokumenty z procesu. To właśnie z nich dowiadujemy się, że Epic Games Store w 2020 roku przyniósł firmie stratę wynoszącą 273 milionów dolarów. Dlaczego mimo tak wielkiego rozgłosu produkcji Epic Games i sukcesu akcji promocyjnych ich sklepu taki wynik?Eksperci wskazują na nieopłacalność niektórych działań firmy. Mowa m.in. o kosztownych akcjach rozdawniczych czy drogich licencjach na produkcje na wyłączność. Spółka na podstawie aktualnych prognoz twierdzi, że ich sklep cyfrowy zacznie być opłacalny dopiero w 2023 roku.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.