Ogromna popularność Mundialu 2018 na YouTube!

Ogromna popularność Mundialu 2018 na YouTube!

Mundial to obecnie zdecydowanie temat numer 1 w świecie sportu. Widać to także po materiałach na YouTube. Wyjątkowo dobrze w tym okresie ma się oficjalny kanał FIFY na tej platformie, na którym zobaczyć możemy interesujące materiały, w tym te, których szczególnie w ubiegłych latach naprawdę brakowało.


Kanał federacji FIFA na YouTube stale śledzi ponad 6 milionów użytkowników, ale liczby jakie kanał generuje w tym roku, podczas mundialu, są jeszcze większe i robią naprawdę spore wrażenie. Wszystko to w związku z aktywnością jaką podjęto przy okazji promocji mistrzostw. W tym roku zdecydowano się na udostępnianie użytkownikom m.in. skrótów meczów. Wcześniej na YouTube takich materiałów nie sposób było znaleźć, a jeśli nawet już były to szybko znikały za sprawą roszczeń poszczególnych telewizji.

I tak skrót jednego z najciekawszych spotkań na tych zawodach pomiędzy Portugalią, a Hiszpanią na kanale FIFY obejrzano już ponad 56 milionów razy, co oczywiście jest niekwestionowanym rekordem. Zaraz za nim, pod względem wygenerowanych zasięgów, są inne skróty - meczu reprezentacji Niemiec z Koreą Południową oraz Brazylii ze Szwajcarią, a przecież Mundial się jeszcze nie skończył i dopiero wkraczamy w decydującą fazę.Na filmie prócz skrótów znajdziemy również inne ciekawe materiały - zapowiedzi, wywiady filmy zza kulis, które również cieszą się sporą popularnością, a kolejne publikowane są z naprawdę dużą regularnością i za pewne jeszcze wiele podobnych przed nami. Zdecydowanie warto śledzić i być na bieżąco!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.