Ogromna aktualizacja Minecrafta zbliża się wielkimi krokami

Ogromna aktualizacja Minecrafta zbliża się wielkimi krokami

Minecraft to jedna z tych gier, które istnieją od dawna i wciąż nie tracą na popularności. Spory udział mają w tym dość często wprowadzane aktualizacje, które stale urozmaicają rozgrywkę i dają graczom nowe możliwości. Znamy już datę premiery najnowszej, bardzo dużej aktualizacji, która dotknie tego elementu gry, który w ostatnim czasie został nieco zapomniany.


Mowa tu oczywiście o "Minecraft Nether Update", czyli dodatku, który rozszerzy możliwości tworzenia i interakcji w Netherze. Jedną z większych zmian jest wyczerpanie złóż Netherytu, czyli kamienia, który jest znacznie wytrzymalszy, niż diament. Już nie będzie można go wydobyć, kopiąc wgłąb świata. Jedyną możliwością, by go teraz zdobyć, jest zbieranie i przetwarzanie złomu, który znajdziemy w starożytnych ruinach. Ponadto świat za portalem wzbogaci się o dwa nowe moby - Pigliny, czyli dość przyjaźnie wyglądające stworki, z którymi będziemy mogli handlować, zdobywając nowe, cenne przedmioty lub po prostu z nimi walczyć, a także Hogliny, przypominające swoim wyglądem sporej wielkości dzika, niebezpieczne zwierzęta, które będą dość ciężkimi przeciwnikami w walce. Dodatkowo pojawi się nowy blok, który będzie mógł służyć do ćwiczenia celności strzałów z łuku. Po trafieniu tarczę, która znajduje się na tym bloku, wytworzy on sygnał, który może przekazać na znajdujący się w pobliżu redstone. Siła sygnału będzie zależna od tego, jak blisko środka trafi nasza strzała.Premiera tej aktualizacji będzie miała miejsce już w najbliższy wtorek, czyli 23 czerwca. Pojawi się ona na wszystkich platformach, zatem niezależnie od tego, czy gracie na komputerze, Xboxie, PlayStation, Nintendo Switch, czy w wersjach mobilnych, będziecie mogli cieszyć się nowymi możliwościami gry w Netherze.

Aktualizacja zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza że ta część mapy w ostatnim czasie nie doczekała się zbyt wielu urozmaiceń. Od teraz wyprawy do czerwonego świata nie będą już tylko walką o przeżycie, lecz również szansą na handel z mobami, czy zdobyciem bardzo dobrej jakości mięsa Hoglinów. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak oczekiwać na pojawienie się aktualizacji i przetestowanie, czy rzeczywiście spełni ona oczekiwania graczy.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl