Ograniczenia wiekowe – wyniki eksperymentu Gimpera!

Ograniczenia wiekowe – wyniki eksperymentu Gimpera!

Kilka tygodni temu miało miejsce poruszenie "Dramy Atora i Gimpera" na antenie stacji telewizyjnej TVN w programie "Superwizjer". Po całej sprawie Tomek postanowił zmienić coś na swoim kanale. Dobrze wiemy, że nie wszystkie materiały Gimpera nadają się dla jego młodszych widzów, a on sam zdaje sobie z tego sprawę i mówi, że zawsze chciał tworzyć kontent dla starszych osób. W trosce o tych najmłodszych postanowił zapoczątkować nową modę na Youtubie i zaczął odpowiednio oznaczać swoje materiały. Szerzej o tej akcji piszemy tutaj.


Na czym polegał eksperyment? Otóż Gimper na swoim kanale zaczął nową serię z gry "Huniecam studio" oznaczając ją jako materiał 18+. Ograniczenie pokazało się zarówno na samym materiale jak i w tytule odcinka, w jego opisie i co najważniejsze w opcjach samego Youtuba.


Wczoraj Tomek przybywa do nas z dokładną analizą statystyk z tego materiału. Między innymi dowiadujemy się, że w ciągu 13 dni film zdobył 235 tysięcy wyświetleń i ma on o 30% viewsów więcej niż inne materiały typu gameplay.


Zapraszamy do zapoznania się z obszernym zestawieniem statystyk wykonanych przez Gimpera:


Odcinek z HunnyCama został obejrzany średnio w 30%, a YouTubers life w 26%. HunnyCamStudio przyniosło o wiele więcej subskrypcji, ponieważ przewyższyło przyrost YTLife 4 razy! Niestety pojawiło się 2 razy więcej dislików, wiąże się to z ogromną ilością udostępnień, bo aż 140 osób zdecydowało się sharenąć film na swoim Facebooku. Niestety zarobki to rzecz, której nie da się porównać fair, ponieważ na filmach +18 nie da się zarabiać! Swoją drogą, może to być ciekawy kontrargument przeciwko stwierdzeniu, że Gimper robi wszystko dla pieniędzy.
Jak to nam przedstawił Tomek materiały 18+ nie spełniają swojej roli. Młodsi widzowie nadal je oglądają i chwalą się tym w komentarzach, bo przecież ominęli zakaz i nikt im nic z tego powodu nie zrobił. Takie ograniczenie wpływa na wzrost subskrybcji, ponieważ użytkownicy którzy nie posiadają odpowiedniego wieku zakładają fałszywe konta tylko po to, by móc obejrzeć materiał. Sam twórca dużo traci bo taki materiał nie może zarabiać mimo, że jest bardzo popularny.


Na koniec zapraszamy serdecznie na sprawdzenie swojej wiedzy na temat Gimpera.


Co o tym myślicie? Jak oceniacie eksperyment Gimpera? Piszcie w komentarzach!


Jakub Romanowski

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.