Oglądanie gier popularniejsze od telewizji?

Oglądanie gier popularniejsze od telewizji?

Oglądanie innych osób grających w gry wideo jest obecnie bardzo popularne - nie jest to żadna nowość. Co natomiast może być zaskakujące - najnowsze dane wykazują, że materiały związane z grami są popularniejsze niż znane stacje oraz telewizje - zarówno te tradycyjne, jak i internetowe!


Z najświeższych badań przeprowadzonych przez SuperData wynika, iż zarówno filmy, jak i streamy związane z grami cieszą się obecnie większą popularnością niż telewizyjne olbrzymy. Widownia takiej zawartości wynosi aż 665 milionów osób - to więcej, niż subskrybenci Netflixa, HBO, Hulu i ESPN razem wziętych! Netflix subskrybuje obecnie około 100 milionów osób. Dla porównania, sam kanał PewDiePie posiada 54 miliony subskrybentów.Dzięki badaniom przewiduje się, że reklamy i zakupy związane z GVC (gaming video content, czyli zawartość dotycząca gier wideo) dostarczą aż 4,6 miliarda dolarów dochodu, co przekroczy roczne dochody największych organizacji sportowych, takich jak Bundesliga (3,6 miliarda). W samym 2016 roku, PewDiePie dzięki reklamom zarobił aż 15 milionów dolarów - zanim ze względu na aferę w sprawie antysemickiego żartu (o czym pisaliśmy między innymi tutaj) niektórzy z jego partnerów wycofali się ze współpracy. Badania doskonale pokazują, że ulubieni YouTuberzy i streamerzy są potężnymi partnerami dla wydawców i nie powinni być pomijani jako środek promocji produktu.Z badań wynika też kilka innych ciekawych informacji. Dla przykładu, widownia gamingowej zawartości składa się w 54% z mężczyzn i  w 46% z kobiet. Dodatkowo, osoby oglądające innych graczy, miesięcznie wydają średnio 70$ na gry oraz dodatkową zawartość do nich. To aż o 56% więcej niż gracze, którzy takich materiałów nie oglądają. Wartym wspomnienia jest również fakt, że w samym lutym obejrzeliśmy prawie 100 milionów godzin League of Legends. Na drugim miejscu plasuje się Counter Strike:Global Offensive, z 40 milionami godzin.

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!