Oglądaj start załogowej rakiety Space X! [TRANSMISJA]

Oglądaj start załogowej rakiety Space X! [TRANSMISJA]

Dziś około godziny 22:33 ma odbyć się pierwszy historyczny załogowy lot Space X i NASA. Dwoje astronautów dzięki statkowi Dragon uda się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Transmisję na YouTube oglądają już miliony widzów na całym świecie.


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ten dzień przejdzie na pewno do historii lotów kosmicznych. Pierwszy raz bowiem, prywatna firma przy współpracy z NASA, wyśle w kosmos astronautów. Start rakiety Falcon 9 ze statkiem Dragon i dwójką śmiałków na pokładzie, zaplanowano na 22:33 czasu polskiego. Dzisiejszy lot będzie pierwszym lotem załogowym z amerykańskiej Ziemi od niemal dekady.

Co istotne, statek kosmiczny Dragon będzie widoczny z Polski. Pojawi się na niebie (bardzo nisko, na wysokości ok. 10 stopni nad horyzontem) kilkanaście minut po starcie. Jeśli wszystko pójdzie z planem, z naszego kraju będzie go widać przez około trzy minuty między godziną 22:54 a 22:57 na południowo-zachodniej części nieba.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.