Obraz w obrazie na YouTube dostępny już u każdego

Obraz w obrazie na YouTube dostępny już u każdego

Funkcja ta wyczekiwana była przez użytkowników mobilnej aplikacji YouTube już od dłuższego czasu. Od teraz możemy oglądać filmy w aplikacji i w tym samym czasie grać w gry przeglądać internet czy obsługiwać inne aplikacje działające w oknach.


Na komputerach opcja ta dostępna była już od dawna. Osoby używające aplikacji na smartfonach także mogły z niej korzystać, jednak tylko w przypadku opłacenia YouTube Premium. Teraz jednak twórcy platformy postanowili udostępnić możliwość korzystania z okna w oknie na wszystkich urządzeniach mobilnych.Wcześniej YouTube udostępniło funkcję "picture-in-picture" amerykańskim użytkownikom, jednak teraz pojawiła się także w przypadku mieszkańców Europy. Pierwsze osoby zauważyły już w ustawieniach aplikacji YouTube nowy przełącznik, który służy do aktywacji wspomnianego trybu wyświetlania filmów. Obecne informacje wskazują, że prowadzone są testy, jednak opcja w bliskim czasie może zostać udostępniona globalnie dla wszystkich.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.