O sukcesie twórczości - wywiad z Rembolem!

O sukcesie twórczości - wywiad z Rembolem!

Rembol to prężnie rozwijający się twórca, który jak na swoją ilość subskrypcji (prawie 250 tysięcy), ma gigantyczną aktywność fanów pod swoimi filmami. Jego grupa ma 60 tysięcy członków, co klasyfikuje ją jako piątą największą grupę YouTubera w Polsce. Właśnie o jego sposobie na utrzymywanie dużej aktywności postanowiliśmy z nim porozmawiać! Ale nie tylko o tym, lecz także o szkole oraz jego znajomych na YouTube! Zapraszamy do lektury.


APYnews: Cześć Maciej! Robiąc pierwszy research dotyczący twojej twórczości, już na samym początku moją uwagę zwróciła bardzo duża aktywność twoich widzów. Masz ponad 230 tysięcy subskrybentów, a Twój każdy film w kilka dni robi 100 tysięcy wyświetleń. To są imponujące liczby! Jak utrzymujesz tak dużą aktywność?


Rembol: Moim zdaniem jest to kwestia systematyczności i kontaktu z widzami. Zauważyłem, że jeśli poświęcam dla nich czas wstawiając "dobre" filmy np. co drugi dzień, aktywność się znacznie powiększa.


APYnews: Twoja grupa ma ponad 60 tysięcy członków, co czyni ją piątą największa na polskim YouTube i wyprzedza grupy takich twórców jak JDabrowsky czy Stuu. Jak pilnujesz porządku na grupie? Ile osób Ci pomaga w jej zarządzaniu?


Rembol: Zacząłem pokazywać moją grupę w filmach na kanale i jednocześnie robić "akcje integracyjne". Dzięki czemu grupa zaczęła rosnąć chcąc się angażować w mój kanał/moje filmy. Jeśli chodzi o porządek na grupie, mamy posty na zatwierdzenie, więc nie pojawiają się jakieś niepotrzebne rzeczy. Pomaga mi w zarządzaniu grupą 8 świetnych administratorów, którzy spisują się na medal :)


APYnews: Brzmi super, możemy tylko pogratulować! Na początku Twojej twórczości nagrywałeś filmiki z obecną ekipą Terefere (Jaś, Smav, Thorek, SKKF, Kiślu). Co się stało, że już nie nagrywacie razem?
Rembol: Z biegiem czasu chłopakom zaczął przeszkadzać mój typ nagrywania. Częste tańce i śpiewy na livestreamach czy odcinkach, być może to, że jestem zbyt "szalony". Nie chciałem tego zmieniać i między nami dochodziło do nieporozumień. Cały czas jednak mamy ze sobą kontakt, lecz już nie jako ekipa, ale koledzy.


APYnews: Czyli między wami w relacji koleżeńskiej jest wszystko ok?


Rembol: Tak.


APYnews: A z którym YouTuberem masz obecnie najlepszy kontakt?


Rembol: Ogólnie ostatnio poznałem się bliżej z dużą ilością YouTuberów. Lepszy kontakt mam jednak z Unboxallem, Boxdelem, Rośkiem i ekipą RZCW


APYnews: A w której jesteś klasie? Jak godzisz naukę z nagrywaniem, montażem i innymi czynnościami?


Rembol: Jeśli chodzi o szkołę w moim przypadku, to jest długa historia. Ogólnie byłem w klasie 2 technikum, gdzie było mi bardzo ciężko pogodzić pasje i naukę + multum innych obowiązków. Niestety nie miałem w szkole żadnego wsparcia od nauczycieli, a wręcz przeciwnie. Większość moich wyjazdów/nieobecności, pomimo usprawiedliwień od rodziców nie były przyjmowane. Byłem zmuszony zmienić szkołę. Obecnie jestem w Liceum (Ogólniak) i uczę się samemu, dostając materiały od nauczycieli. Normalnie mam zadania domowe, sprawdziany i pod koniec każdego semestru egzamin podsumowujący półrocze. Mimo tego, że muszę się więcej uczyć, jednak mam wiele więcej czasu na swoją pasję, jaką jest youtube, oraz inne ważne obowiązki.


APYnews: No właśnie, ostatnimi czasy na głos wyszło dużo afer na linii YouTuber - szkoła. Twórcy borykają się z brakiem akceptacji realizowania się w swoim prywatnym czasie. Co o tym sądzisz? Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego konfliktu?
unboxall klicked must see UNBOXALL wyrzucony ze szkoły?

Rembol: Ciężko mi powiedzieć. Nie będę miał niestety na to raczej żadnego wpływu. Moim zdaniem nauczyciel,wychowawca czy dyrektor powinien wspierać ucznia, a tym bardziej nie zamykać mu jego w jakimś stopniu drogi życiowej. Jeśli ktoś potrafi pogodzić kilka rzeczy, niech robi to co kocha, a jednocześnie się uczy (bo nauka też jest bardzo ważna w naszym życiu). Wykształcenie, czy zawód otwiera nam kolejne ścieżki w życiu. Ja niestety nie dałem sobie sam rady pod tym względem, że stres i brak snu wykończył mnie, przez co straciłem dużo zdrowia i wylądowałem w szpitalu. Życzę powodzenia każdej osobie, która ma podobną sytuację. Myślę, że gdy ktoś będzie na takim miejscu, może pomyśleć właśnie o szkole zaocznej, lub nauczaniu indywidualnym. No niestety nie w każdej szkole znajdą się nauczyciele, którzy zapewnią wsparcie.


APYnews: Czyli teraz masz nauczanie indywidualne, czy szkoła pomaga Ci z dobrej woli?


Rembol: Teraz jestem w szkole zaocznej dla dorosłych, gdzie uczę się przez internet dostając materiały od nauczycieli.


APYnews: To może przejdźmy do nieco przyjemniejszych rzeczy. Jaka jest ulubiona paczka/wiadomość jaką dostałeś od fanów?


Rembol: Dostaje wiele fajnych paczek i listów. Jakoś swojej ulubionej nie mam. No.. może trzy piekne fanarty, które oprawiłem w szkiełko i mam zamiar powiesić na ścianie. Bardzo lubię dostawać wiadomości, kiedy komuś w jakiś sposób pomogłem. Jest to ogromna motywacja i serducho się cieszy, kiedy dostaję wiadomości, w których widzowie np. piszą, że nabrali do siebie dystansu dzięki moim filmom ;')


APYnews: Faktycznie musi to być miłe uczucie! Masz może jakąś swoją ulubioną serię, którą tworzysz?


Rembol: myślę, że Zagubiony w internecie jest taką fajną, przewodnią serią na moim kanale. Bardzo się cieszę z jej osiągnięć i mam zamiar dalej ją nagrywać.


APYnews: To może tak na koniec coś zupełnie luźnego. Ponoć twój pseudonim wywodzi się od tego, że Twojego tatę nazywali „Rembol”. Czy to prawda?


Rembol: Jak najbardziej. Mój tata był kierownikiem w klubie piłkarskim, w którym też całe dzieciństwo grałem. Miał przezwisko Rembol. Z czasem znajomi taty zaczęli mówić na mnie Rembol junior, no i w końcu przejąłem przezwisko po tacie i do dziś większość moich znajomych, przyjaciół tak na mnie mówi.


APYnews: Super historia! Dzięki za znalezienie chwilki czasu i udzielenie odpowiedzi na pytania! Powodzenia w dalszym rozwoju kanału!


Rembol: Dziękuje również!


To by było na tyle w naszej rozmowie! Bardzo dziękujemy Rembolowi za znalezienie chwili czasu i udzielenie odpowiedzi. Macie pytania do Rembola? Zadajcie je w komentarzu, a możliwe, że na nie odpowie! 


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.