Nowy wygląd Google Maps na Androidzie!

Nowy wygląd Google Maps na Androidzie!

Wygląda na to, że Google stopniowo wprowadza nowy wygląd swoich map na telefonach z Androidem. Stopniowo oczywiście oznacza, że większość z nas nie będzie miało jeszcze dostępu do nowej wersji nawigacji, ale z pewnością w końcu ją dostaniemy.


Najważniejsza informacja jest taka, że Google nie zamierza zmieniać samego działania nawigacji - i bardzo dobrze, bo nie zmienia się czegoś, co działa i ratuje od zagadywania do ludzi i pytania ich o drogę.Twórcy wprowadzają więc kosmetyczne zmiany w stylu zaokrąglenia rogów czy wybielenia tła, ale na tym nie koniec. Najwięcej bowiem dzieje się w zakładce Odkrywaj, która została przemeblowana. Sześć osobnych kategorii zostanie ograniczonych tylko do trzech: restauracje, kawiarnie i atrakcje. Pozostałe z nich będą się kryły pod symbolem wielokropka.Google wprowadzonymi zmianami w nawigacji chce postawić duży nacisk na rekomendację poszczególnych miejsc i pozyskiwanie opinii od użytkowników. Tyczy się to nie tylko wyboru restauracji, ale aplikacja zasugeruje nam także dostępne wydarzenia w naszej okolicy w najbliższych dniach, dlatego można liczyć na to, że nawigacje od Google staną się także naszym przewodnikiem po mieście.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.