Zupełnie nowy tryb edukacyjny w najnowszym Assassin's Creed. Gracze podekscytowani

Zupełnie nowy tryb edukacyjny w najnowszym Assassin's Creed. Gracze podekscytowani

Już za kilkanaście dni swoją premierę będzie miała kolejna odsłona gry Assassin's Creed: Origins. Tym razem Ubisoft zabierze nas do starożytnego Egiptu, krainy piramid. Pod koniec zeszłego tygodnia twórcy ogłosili ciekawą nowość, która bardzo pozytywnie została odebrana przez społeczność fanów serii.


Tryb edukacyjny pozwoli użytkownikowi wyłączyć w pewnym momencie fabularną część gry i bez żadnych konsekwencji zwiedzać zabytki starożytnego Egiptu. Dzięki temu gracz będzie miał okazję dowiedzieć się wielu historycznych faktów, o których wcześniej nie miał pojęcia. Biorąc pod uwagę, że gra jest w dużym stopniu przeznaczona na zapaleńców historii, powinien to być strzał w dziesiątkę.Mimo że gra swoją premierę ma 27 października, to tryb edukacyjny ma się pojawić w przyszłym roku. Będzie on częścią aktualizacji gry i nie będzie trzeba za niego płacić.

Jean Guesdon, dyrektor kreatywny Origins przyznał, że od tryb edukacyjny to coś, co od dawna było planowane przez twórców gry. Projekt jest też jednocześnie połączony z innym, gdzie Ubisoft we współpracy z Googlem chce pomóc historykom rozwiązać zagadkę nierozszyfrowanych hieroglifów. Film o projekcie dostępny jest na kanale Ubisoft Polska:


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.