Nowy Superman osobą biseksualną

Nowy Superman osobą biseksualną

W najnowszym komiksie o Supermanie główny bohater rozpocznie nowy romans. Jon Kent, syn Clarka Kenta i Lois Lane, zacznie umawiać się z mężczyzną.


Za niecały miesiąc pojawi się kolejna część przygód syna Clarka Kenta - Son of Kal-El #5. Jak zapowiedziało DC Comics, superbohater rozpocznie związek z mężczyzną. Oznacza to, że Jon Kent oficjalnie zostanie przedstawiony jako osoba biseksualna.


Co wiemy o jego wybranku? Jest to fotoreporter Jay Nakamura, któremu podczas ich pierwszego spotkania superbohater uratował życie, tracąc przy tym swoją sekretną tożsamość.


 Scenarzysta komiksu - Tom Taylor - w jednym z wywiadów powiedział:


"Zawsze mówiłem, że wszyscy potrzebują bohaterów i każdy zasługuje na to, żeby zobaczyć w nich odbicie siebie. Jestem wdzięczny, że DC i Warner Bros myślą w ten sam sposób. Symbol Supermana zawsze kojarzył się z nadzieją, prawdą i sprawiedliwością. Dziś symbolizuje coś więcej i dziś więcej osób może zobaczyć samych siebie w najpotężniejszym komiksowym superbohaterze".Źródło: DC ComicsNatomiast rysownik John Timms dodał:"Jestem niesamowicie zaszczycony, że mogę pracować u boku Toma nad serią Superman: Son of Kal-El, pokazującą Jona Kenta, który zmaga się ze złożonością swojego życia w nowoczesności, jednocześnie ratując świat przed największymi zagrożeniami, złoczyńcami i niebezpieczeństwami".Premiery komiksu "Superman: Son of Kal-El #5" możemy spodziewać się 9 listopada.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.