Nowy sezon Stranger Things bije rekordy popularności na Netflixie

Nowy sezon Stranger Things bije rekordy popularności na Netflixie

Czwarty sezon Stranger Things okazał się ogromnym hitem. Produkcja bije na Netflixie rekordy popularności i stała się najchętniej oglądanym serialem w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.


Niemalże tydzień temu mieliśmy do czynienia z debiutem pierwszej części Stranger Things 4 - najbardziej wyczekiwanego serialu ostatnich lat. Fani produkcji od braci Duffer musieli czekać na kolejne odcinki naprawdę sporo czasu.

Wszystko jednak wskazuje na to, że było warto. Siedem opublikowanych do tej pory odcinków zbiera niezwykle pozytywne oceny - zarówno od widzów, jak i krytyków (91% na portalu Rotten Tomatoes).

Poza tym warto także zerknąć na same statystyki oglądania. Netflix od pewnego czasu informuje o popularności danej produkcji poprzez udostępnianie liczby obejrzanych godzin w przeciągu określonego czasu. Jak się okazuje, Stranger Things 4 oglądano łącznie 286 790 000 godzin przez zaledwie trzy dni od momentu debiutu. To niebywały rekord - lepszym może pochwalić się wyłącznie Squid Game.

Źródło: Netflix


Zobaczymy jak prezentować się będą statystyki po 28 dniach od premiery. Wtedy też dowiemy się czy Stranger Things 4 stało się najpopularniejszym serialem Netflixa - wszystko jednak wskazuje na to, że taki scenariusz jest możliwy.

Poza tym pierwsza część czwartego sezonu uplasowała się na podium popularności w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Możemy więc śmiało określić najnowsze odcinki serialu jako... prawdziwy hit.

Oczywiście nie należy zapominać, że już 1 lipca będziemy świadkami premiery drugiej części czwartego sezonu, na który złożą się dwa odcinki, z czego ostatni będzie trwał... 2 godziny i 40 minut. Robi wrażenie.

 

Oglądaliście Stranger Things 4? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.