Oto Dual Sense - nowy kontroler do PlayStation 5

Oto Dual Sense - nowy kontroler do PlayStation 5

Dual Sense, czyli nowy kontoler do konsoli PlayStation 5 właśnie został oficjalnie zaprezentowany. Jak się okazuje gracze mogą spodziewać się o wiele więcej niż nowej nazwy.


Nowy pad znacząco różni się wyglądem, co jak na firmę Sony może być nieco zaskakujące, bowiem od pierwszego wydania PlayStation kontroler funkcjonował tylko z niewielkimi zmianami, takimi jak usunięcie kabla czy dodanie przycisku "Share".Na pierwszy rzut oka widać nowy kształt bryły kontrolera a także inną kolorystykę. Panel dotykowy został lekko powiększony, a na jego boki przeniesione zostały diody. Przycisk "Share" zastąpiono "Create", a środkowy "PlayStation" zmieniono na logo konsoli. Barwy pokrywające krzyżyk, kwadrat, trójkąt oraz kółko zniknęły.DualSense to nie tylko nowy wygląd. W kontrolerze umieszczono mikrofon i lepszą (ale nie dużo cięższą) baterię. Ponadto silniki haptyczne mają sprawiać, że doznania graczy będą jeszcze intensywniejsze i dokładniejsze. Spusty L1/R1/L2/R2 przystosowano do podporządkowywania się sytuacji w grze, co pozwoli dokładnie odtworzyć różnego rodzaju ruchy i ich nasilenie.

Aktualnie kontroler jest w drodze do deweloperów, więc pozostaje tylko czekać na gry przystosowane do jego działania. Wykorzystanie wszystkich jego możliwości na pewno będzie dużym krokiem technologicznym i da graczom jeszcze więcej satysfakcji.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.