Nowa aktualizacja iOS psuje ekran w iPhonie!

Nowa aktualizacja iOS psuje ekran w iPhonie!

Chociaż aktualizacja systemu w telefonie to najczęściej radosny moment w jego życiu, to jednak w przypadku Apple nie jest to aż tak oczywiste. Gigant z Cupertino kolejny raz nie popisuje się sprawnie działającą aktualizacją.


Co więcej, nowa wersja systemu może sprawić, że iPhone całkowicie odmówi posłuszeństwa, a konkretniej jego ekran. Nie wszyscy są jednak zagrożeni.

Aktualizacja iOS do wersji 11.3 może okazać się zabójcza dla wszystkich, którzy naprawiali ekrany iPhone'ów 8 i 8 Plus w nieautoryzowanych serwisach. Potwierdzona jest informacja, że naprawione ekrany działały przed aktualizacją do iOS 11.3, a tuż po niej nie reagują już na żaden dotyk. Jakby tego było mało, prawidłowo nie działa także automatyczna regulacja jasności.Winna jest więc aktualizacja, która najprawdopodobniej nie aktualizuje specjalnego mikrochipa odpowiedzialnego za działanie ekranu dotykowego. Firma jednak zrobiła tak, aby nie aktualizował się on tylko w tych ekranach, które nie zostały naprawione w autoryzowanym punkcie producenta.

Co ciekawe, bardzo podobny problem pojawił się rok temu w przypadku iPhone'ów 7, można więc założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że firma dobrze wiedziała, co robi, wypuszczając iOS 11.3. Kolejna aktualizacja systemu zlikwidowała ten problem i tak zapewne będzie tym razem.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to wyjątkowo nieczyste zagranie ze strony producenta, które negatywnie odbije się nie tylko na użytkownikach telefonów, ale i na nieautoryzowanych serwisach, które pewnie już mogą liczyć duże straty.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.