YouTuberzy grają w nowe Wormsy!

YouTuberzy grają w nowe Wormsy!

Pamiętacie jeszcze wielkie powodzenie jednej z odsłon kultowej gry Worms, jakie osiągnęła w serwisie YouTube? Wspólna chęć zagrania w Worms Clan Wars doprowadziła do powstania bardzo zaskakujących crossów internetowych twórców m.in. Nitra, Multiego, Reziego i Isamu. Najnowsza część słynnej produkcji, której bohaterami są jak zwykle walczące między sobą tytułowe robaki, ma szansę powtórzyć sukces swojej poprzedniczki. Pierwsi twórcy już rozpoczęli na swoich kanałach serie z gry Worms W.M.D.!


Tym razem produkcja studia „Team17” wprowadza wiele zmian w ogólnej rozgrywce. W grze Worms W.M.D. gracz może teraz zbierać części, które potrzebne są do samodzielnego stworzenia broni. W różnych miejscach na mapie są również pojazdy, helikoptery oraz działka, z których można korzystać od samego początku, przez cały czas trwania meczu, dopóki komuś nie uda się ich zniszczyć. Modyfikacji jest oczywiście więcej, ale ogólny cel gry nie został zmieniony. Nadal naszym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich robaków przeciwnika, wykorzystując przy tym różnorodne strategie.


header


Twórcy YouTube nie mogli przepuścić takiej okazji i na niektórych kanałach pojawiły się już pierwsze let's play'e z gry Worms W.M.D. Najwcześniej zadziałała grupa złożona z Bladiego, Plagi, Admirosa i Hadesiaka. To właśnie na kanale Plagi twórcy stoczyli swoją pierwszą walkę robaków w nowej odsłonie kultowej gry. Najwięcej rozrywki i śmiechu sprawiło oczywiście używanie nowych rodzajów broni, które mogli samodzielnie tworzyć oraz korzystanie z porozrzucanych na mapie różnorodnych pojazdów. Nowa seria to okazja do wymyślania nowych, skomplikowanych taktyk na pokonanie przeciwnika, a także na posługiwanie się starymi, dobrymi metodami, takimi jak zabijanie przy pomocy kija baseballowego, strzelanie z wyrzutni rakiet lub popychanie paluszkiem oponenta stojącego na krawędzi. W niżej przedstawionych odcinkach nie zabrakło również popisywania się swoimi umiejętnościami posługiwania się liną, czy prób uratowania swojego ostatniego robaka, poprzez wiercenie podziemnych tuneli, w których miałby szanse przeżyć kilka kolejnych rund. Czy jest to sposób na popularne już sztuczne przedłużanie odcinka? Na pewno nie, ponieważ gdy w głowie rodzi się skomplikowana strategia, to po prostu trzeba ją zrealizować, a czasami wymaga to nie tylko czasu, ale także odpowiedniego momentu.

Kolaboracja Kolegi Ignacego, Aliena, Mandzia, Dezego oraz Bladiego również nagrała wspólny odcinek z gry Worms W.M.D. Tutaj z kolei powtarza się historia, która miała miejsce już podczas rozgrywek w Worms Clan Wars. Chodzi oczywiście o humorystyczne nazwy nadane poszczególnym robakom, które nawiązują do popularnych, internetowych gagów lub są po prostu wszelkimi odmianami oryginalnej nazwy kanału konkretnego twórcy. W niżej przedstawionym odcinku możemy poznać m.in. dalsze losy Mariny Joyce, nowe, ciekawe posunięcia Boxdela, a także dowiedzieć się, co stało się Pracownikiem TVN. Zobaczcie sami!
Czy Waszym zdaniem gra Worms W.M.D. powtórzy sukces swojej poprzedniczki i stanie się kolejnym hitem gaming'u w serwisie YouTube? Piszcie swoje zdanie w komentarzach!