Mojang pracuje nad nowymi grami powiązanymi z Minecraftem

Mojang pracuje nad nowymi grami powiązanymi z Minecraftem

Minecraft to gra towarzysząca nam od lat. Każdy ma przynajmniej jednego wciąż zafascynowanego nią znajomego, który z radością dziecka odnajduje się w kwadratowym świecie. I na pewno będzie miał okazję niedługo ucieszyć się podwójnie, ponieważ firma Mojang pracuje nad aż dwiema nowymi produkcjami powiązanymi z Minecraftem.


W maju zeszłego roku światło dziennie ujrzał Minecraft Dungeons i szybko podbił serca graczy - zarówno starych wyjadaczy jak i nowicjuszy.

Redaktor serwisu Windows Central, Jez Corden, zapowiada jednak powstanie dwóch niezależnych gier powiązanych z Minecraftem, a swoje informacje opiera na tajemniczym "sprawdzonym źródle". Niestety, nie posiadamy dokładnych informacji na temat samych tytułów.Minecraft plasuje się wciąż na pierwszym miejscu wśród gier jeśli chodzi o sprzedaż z wynikiem ponad 230 mln sprzedanych sztuk. Tuż za nim znajduje się GTA V, a kolejny jest Tetris. Pozostaje nam czekać na kolejne dwa tytuły. Kto wie, może szybko zajmą wysokie miejsca w tego typu rankingach?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.