Dwa nowe smartfony od Google. Gigant pokazuje Pixel 2 oraz Pixel 2 XL!

Dwa nowe smartfony od Google. Gigant pokazuje Pixel 2 oraz Pixel 2 XL!

Po premierach od Samsunga i Apple'a przyszedł czas na dwie premiery od Google. Zaprezentowane modele zapowiadają się świetnie, pomimo designu, który nie każdemu przypadnie do gustu. Jakie są szczegóły ich specyfikacji, co je od siebie odróżnia i czy będą dostępne w Polsce? To wszystko już wiemy!


Na samym początku warto zaznaczyć, że producentem obu smartfonów jest Google, to za wykonanie ich odpowiedzialne są dwie różne firmy. Pixela 2 wykonało HTC, natomiast za Pixela 2 XL odpowiedzialne jest LG. Na pierwszy rzut oka trudno jest zauważyć, że telefony są wykonane przez dwie różne firmy, jednak gdy się przyjrzymy, to można dostrzec charakterystyczne elementy dla obu tych marek. Kwestia designu jest tutaj sporna - jedni wygląd tego telefonu mogą pokochać, inni znienawidzić - trudno tutaj o neutralny stosunek do tegorocznych Pixelów. Jednak z telefonami jest tak, jak z ludźmi - najważniejsze, co kryje się w środku.


Najłatwiej jest wymienić wspólne elementy, to znaczy moduł Bluetooth 5.0, GPS, NFC, WI-FI 802.11 ac oraz oczywiście czytnik linii papilarnych, który umieszczony jest z tyłu obudowy. W obu Pixelach producenci zastosowali 8-rdzeniowego Snapdragona 835 oraz zmieścili 4 GB RAM-u. Telefony sprzedawane są w dwóch wariantach: 64 lub 128 GB dostępnego miejsca dla użytkownika. Telefony nie zostały wyposażone w podwójny aparat, jak się okazuje, nie jest to wada, a zaleta, ponieważ serwis DxOMark przyznał najnowszym telefonom od Google'a 98 punktów, co jest rekordem wśród smartfonów. Co ciekawe, Google twierdzi, że tak dobra jakość zdjęć nie jest jedynie efektem świetnych podzespołów, a algorytmów, które uczą się maszynowo. Oba telefony dodatkowo są odporne na zachlapania i kurz, co potwierdza certyfikat IP67. Zaskoczeniem nie jest, że Pixel 2 oraz Pixel 2 XL na pokładzie mają Androida Oreo wraz z nową nakładką systemową Pixel Launcher.


Tak wygląda Pixel 2:A tak wygląda Pixel 2 XL:Podobieństw między oboma modelami jest wiele, dlatego największa różnica najbardziej rzuca się w oczy. Jest to oczywiście ekran. W modelu Pixel 2 wyświetlacz ma 5 cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Wersja XL to natomiast wyświetlacz o jeden cal większy, który dodatkowo jest lekko zakrzywiony i wyświetla obraz w jakości Quad HD+, o proporcjach 18:9. Wyświetlacze zostały wykonane w technologii OLED. Bateria oczywiście również rośnie wraz z rozmiarem ekranu i tak Pixel 2 jest wyposażony w baterię o pojemności 2700 mAh, natomiast jego większy brat ma na pokładzie baterię z 3520 mAh.


A co z dostępnością oraz ceną? To zależy od modelu oraz dostępnej pamięci telefonu. Za Pixela 2 z 64 GB pamięci wydamy 649 dolarów, zaś wersja z 128 GB to wydatek rzędu 749 dolarów. Wersja XL 64 GB kosztuje 849 dolarów, natomiast 128 GB jest o sto dolarów droższa. Niestety w Polsce telefon nie będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.