Nowa mapa i Spectrum Case w aktualizacji CS:GO!

Nowa mapa i Spectrum Case w aktualizacji CS:GO!

Co jakiś czas Valve zaskakuje graczy Counter-Strike: Global Offensive nowymi, większymi aktualizacjami, które za każdym razem wprowadzają powiew świeżości starając się zatrzymać przy sobie jak największe grono użytkowników. Ci z kolei bez przerwy zarzucają producentowi, że zamiast skupić się na największych błędach zasypuje ich bezsensownymi zmianami. Czy słusznie?


Ostatnia większa aktualizacja do CS:GO ujrzała światło dzienne miesiąc temu. Wtedy też z puli map turniejowych usunięta została legendarna mapa Dust 2 - zdecydowano się zastąpić ją lokacją Inferno (o tym fakcie możecie przeczytać w artykule na naszej stronie). Spekulowano, że Valve planuje w tym roku mocno zabrać się za rewolucje w swoim, jednym z najpopularniejszych, tytule i co chwilę wprowadzać coś mającego ożywić wrażenia płynące z rozgrywki.

Najnowsze nowości być może są pierwszym owocem tych domysłów. Na serwery weszła dzisiaj bowiem aktualizacja wprowadzająca wiele nowości. Niewątpliwie najważniejszą z nich jest całkowicie nowa mapa - de_canals. Wbrew przypuszczeniom nie jest w żaden sposób wzorowana na de_dust2 - Valve postanowiło bowiem postawić zarówno na architektoniczny, jak i doznaniowy realizm. Nowa lokacja pozwoli nam na zwiedzenie jednego z najpopularniejszych miast we Włoszech - Wenecji.

de_canals_large

To jednak nie wszystko. Valve nie byłoby sobą, gdyby nie zaprezentowało graczom całkowicie nowych skórek do broni. Jest ich siedemnaście (w tym do AK-47, czy USP-5), a zdobyć je można ze świeżo wprowadzonej skrzynki Spectrum Case. Do puli dołożono także kolejne noże z serii zapoczątkowanej w skrzynce Chroma.spectrum_knives_2

Ponadto wizualnemu odświeżeniu uległ model terrorysty Phoenix. Nie zabrakło także naprawienia przeróżnych błędów zarówno na mapach, jak i w innych aspektach gry. Warto się jednak zastanowić czy właśnie takich zmian potrzebują gracze. Po każdej wprowadzonej aktualizacji rozlegają się głosy sprzeciwu na politykę firmy, która według wielu nie liczy się z potrzebami tych, którzy spędzają w jej produkcji mnóstwo czasu i dokładnie wiedzą co potrzebuje usprawnień, a co jest w pełni dopracowane.

Na YouTube pojawiają się już pierwsze openingi tej skrzynki: 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT CS:GO W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!