Ogłoszono nową datę Games Clash Masters 2019

Ogłoszono nową datę Games Clash Masters 2019

Pierwotnie wielki finał kolejnej edycji Games Clash Masters w Gdyni został ogłoszony na koniec sierpnia, jednak z uwagi na ogłoszenie terminu majora oraz prośby graczy i kibiców rozgrywki zostały przeniesione. Wydarzenie w gdyńskiej arenie rozpocznie się 19 września i zakończy się 22 września.  


Jakiś czas po oficjalnym ogłoszeniu daty turnieju w Gdyni, została podana data Major'a w Berlinie. Na prośbę graczy oraz kibiców organizatorom udało się zmienić termin wydarzenia. Finał turnieju Games Clash Masters odbędzie się pod koniec września.


Wydarzenie rozpocznie się już w czwartek 19 września. Obiekt zostanie otworzony dla publiczności w sobotę i niedzielę 21 i 22 września. Pozwoli to skumulować emocje w dwóch dniach esportowego widowiska, a dla zwykłych widzów będzie szansą na zaangażowanie się w całość rozgrywek w Gdynia Arenie.

O trofeum Games Clash Masters oraz pulę 100 000 dolarów zmierzą się w tym roku najlepsze polskie i zagraniczne drużyny. Na uczestników wydarzenia czeka także wiele festiwalowych atrakcji, shomatch influencerów oraz szansa na spotkanie z najpopularniejszymi gwiazdami świata gamingu i esportu. W turnieju zobaczymy zaproszone drużyny oraz zwycięzcy kwalifikacji. Pierwsze z nich odbędą się już w maju na stadionie PGE Narodowym w ramach festiwalu Meet Point, o którym więcej możecie przeczytać klikając tutaj. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział prawie 10 000 uczestników, a transmisję oglądało ponad pół miliona widzów w Polsce i zagranicą.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.