YouTuberzy zbierają pieniądze dla chorych! Trwa charytatywny stream

YouTuberzy zbierają pieniądze dla chorych! Trwa charytatywny stream

Twórcy internetowi często włączają się w przeróżne akcje charytatywne, podczas których zbierają na konkretny szczytny cel. Okres świąteczny to ten moment, kiedy takich wydarzeń jest bezsprzecznie najwięcej. Właśnie trwa jedno z nich. 


Mowa o Nvidia Charity Stream, czyli specjalnej akcji tytułowej firmy, podczas której grono znanych osób ze świata internetu (i nie tylko) przez 36 godzin na żywo gra w przeróżne produkcje wideo. Cały przychód z transmisji na żywo przeznaczony zostanie oczywiście na dany cel charytatywny. W tym roku pieniądze zostaną przelane na konto Fundacji DKMS - organizacji pomagającej przede wszystkim osobom chorym na nowotwór krwi. Sama fundacja bezustannie zachęca do rejestracji kolejnych potencjalnych dawców. Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie:
Co piąty Pacjent nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, dlatego tak ważna jest rejestracja nowych Dawców. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Zarejestrować się jako Dawca szpiku i komórek macierzystych może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi.Sama transmisja na żywo trwać będzie dziś oraz jutro, a podczas niej uświadczymy obecności takich twórców jak chociażby reZigiusz, Izak, PashaBiceps, Nervarien i Wonziu. Oprócz nich pojawią się także e-sportowcy, Wojciech "Łozo" Łozowski (zespół Afromental) czy Krzysztof "Jankes" Janowski (prezenter znany z Radio ESKA). Jeśli chcecie wesprzeć akcję to zajrzyjcie poniżej:Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.