YouTuberzy warci polecenia - Nishka Movie

YouTuberzy warci polecenia - Nishka Movie

To już kolejny wpis z serii "YouTuberzy warci polecenia". Jak co tydzień, również dziś przychodzimy do Was, by zaprezentować ciekawy, oryginalny, lecz jeszcze nie tak bardzo popularny kanał. W ostatnim artykule pisaliśmy o kanale „Piotr Horzela – Opowiada”,  z którego dowiecie się naprawdę bardzo wiele o lesie i wszystkim, co z nim związane. Dzisiaj przeniesiemy się do całkowicie innej dziedziny, jaką jest psychologia i socjologia. Tym właśnie zajmuje się YouTuberka z kanału "Nishka Movie".


Kanał został założony pod koniec stycznia 2018 roku, a swoją działalność rozpoczął już kilka dni później, gdy prowadząca - Natalia - wrzuciła tam swój pierwszy film,  w którym opowiedziała kilka słów o sobie. Film wypadł bardzo dobrze, zdobył ponad 23 tysiące wyświetleń i ponad 1,8 tysiąca łapek w górę. Jak na początkujący kanał, są to naprawdę świetne wyniki. Kolejne filmy wcale nie ustępowały poprzednim pod względem ilości wyświetleń. Liczba ta stale rosła. Najpopularniejsze filmy na tym kanale, czyli "Co, jako mama maturzystki, myślę o strajku nauczycieli?", "Jak być asertywnym?" oraz "Jak krytykować, żeby nie bolało?" zgromadziły średnio znacznie ponad 50 tysięcy wyświetleń. Co zatem jest w tym kanale tak wyjątkowego, że po roku działalności osiąga tak znakomite wyniki?

Jednym z największych plusów "Nishka Movie", jest wyjątkowa tematyka kanału, która porusza zagadnienia z zakresu psychologii i socjologii, które mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu. Nie są to wykłady, w których będziemy słuchać samej teorii, wręcz przeciwnie. Wszystko, o czym mówi YouTuberka, jest poparte przykładami i możemy to zastosować w naszym życiu. Dobrym przykładem takiego materiału jest film "Jak naprawdę poradzić sobie ze stresem?", czy "Jak reagować, gdy ktoś przekracza nasze granice?". Dzięki zawartym tam radom możemy zmienić w naszym życiu pewne elementy, które nie do końca nam pasują. Wiele osób zapewne stawia sobie pytanie, kim jest prowadząca, że powinniśmy się słuchać jej rad? Otóż jak sama o sobie pisze - "jestem socjolożką, żoną naukowca i mamą dwóch nastolatek oraz 2,5-latka". Jak zatem widać, YouTuberka ma zarówno doświadczenie poparte latami nauki w dziedzinie socjologii, jak również praktyczne, które nabywa w swojej rodzinie. Stąd też czasami na kanale znajdziemy filmy poruszające tematykę związaną z rodziną.Aktualnie kanał "Nishka Movie" subskrybuje ponad 30 tysięcy użytkowników. Jak już wcześniej wspominaliśmy, osiągnięcie takich wyników w rok, to duże osiągnięcie, które wymagało wiele pracy i zaangażowania. Jak widać, można w krótkim czasie osiągnąć sukces na YouTube. Wystarczy mieć do tego zapał i być oryginalnym.

Poza kanałem na YouTube Natalia Tur prowadzi również bloga, na którym możemy znaleźć wiele ciekawych wpisów, które są nie tylko doskonałą lekturą, lecz również formą poradnika. Fanpage na Facebooku "Nishka" zgromadził już ponad 42 tysiące polubień. Jest to wynik znacznie wyższy niż liczba subskrypcji na YouTube. Wynika to z faktu, iż na Facebooku obserwują ją również osoby, które znają ją z bloga, prowadzonych przez YouTuberkę wykładów, czy z innych miejsc. Jeżeli zatem interesujecie się tematyką związaną z psychologią i socjologią, denerwują Was niektóre zachowania społeczne lub wasze nawyki, a może po prostu jesteście ciekawi, co ma do powiedzenia YouTuberka, koniecznie zajrzyjcie na jej kanał. Aby nie przegapić kolejnych materiałów, zasubskrybujcie też "Nishka Movie", możecie to zrobić, klikając tutaj.

 

Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.