Nintendo zaprezentowało nową konsolę! Chce zrewolucjonizować rynek

Nintendo zaprezentowało nową konsolę! Chce zrewolucjonizować rynek

Nintendo jest wszystkim bardzo dobrze znane ze swoich produktów, a konkretnie konsol. Od lat działają w tej branży i wyprodukowali wiele urządzeń, które przez lata bawiły całą masę graczy. Specjalizują się nie tylko w konsolach przenośnych (Gameboy, Nintendo 3DS), ale również w normalnych urządzeniach stacjonarnych (Gamecube, Wii U). Koncern Nintendo zaprezentował nową konsolę nad którą pracują i która może nieźle namieszać w branży.


Nintendo Switch, zwane wcześniej Nintendo NX zostało zaprezentowane na kilkuminutowym filmie zamieszczonym na oficjalnym kanale firmy na YouTube oraz na ich stronie na Facebooku.Ok. To co takiego dowiadujemy się z materiału?
Chyba najważniejsza informacja to ta, że Switch to konsola mobilna, ale również konsola stacjonarna. Ma być urządzeniem, które dzięki stacji dokującej będzie współpracowało z naszym domowym telewizorem i będzie sterowane za pomocą bezprzewodowego kontrolera. Z drugiej strony Nintendo Switch jest przenośnym sprzętem do gier. W tym celu należy go wymontować ze stacji dokującej i dołączyć kontrolery. Cała konstrukcja sprawia wrażenie urządzenia modułowego.
Nieoficjalnie wiadomo, że sprzętowo Switch oparty jest na procesorze Nvidia Tegra a ekran przenośnego tabletu będzie miał rozmiar 720p.
Nikogo nie zdziwi fakt, że konsola będzie używała "kartridżów" co jest najlepszym rozwiązaniem dla mobilnych konsol. Kartridże to nośniki gier, które w każdej chwili można załadować i cieszyć się rozgrywką. W czasach Nintendo 64 firma chwaliła się, że kartridże są szybsze od płyt CD w napędach PlayStation.
Urządzenie firmy z Kioto ma zadebiutować już w przyszłym roku i to bardzo szybko bo w marcu!
Genialnym rozwiązaniem jest zastosowanie bezprzewodowych kontrolerów co daje jeszcze większe możliwości mobilnej wersji konsoli, zwłaszcza gdy wspomnimy, że została ona wyposażona w stopkę! Ustawienie urządzenia na stole i możliwość dalszego grania gdy ktoś z domowników wygania nas od telewizora jest naprawdę kuszące.
Nintendo nie chce ponawiać błędu popełnionego przy Wii U i tym razem gry będą tworzone przez całą masę znanych i mniej lub bardziej lubianych producentów.

nintendo-switch-gry

Brakujące informacje, które interesują w tej chwili każdego zainteresowanego konsolą to na pewno pojemność akumulatora oraz cena sugerowana. Czas pracy urządzenia w trybie mobilnym może bardzo dużo znaczyć, zwłaszcza gdy potrafi ono "unieść" takie gry jak Skyrim. Co do ceny to są już pewne spekulacje. Analitycy uważają, że Nintendo Switch w USA może kosztować około 300-350 dolarów, a np. W Wielkiej Brytanii cena ma wynosić 349 funtów.

Jesteście fanami konsol od Nintendo? Czy Nintendo Switch zwróciło waszą uwagę? Planujecie już nowy zakup? Dajcie znać w komentarzach.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

Elon Musk i SpaceX dostarczą światu superszybki Internet!

Ciemny motyw na YouTube dostępny także na urządzeniach mobilnych?

Mały fikołek dla robota, wielkie salto dla człowieka!

Microsoft wie, jak możesz uszczęśliwić bliskich!

Smartfony Honor coraz bardziej popularne - również w Polsce!

YouTube rezygnuje z wyskakujących powiadomień na filmach!