Nintendo zablokowało ponad tysiąc filmów popularnego kanału na YouTube

Nintendo zablokowało ponad tysiąc filmów popularnego kanału na YouTube

Ponad 1300 filmów zostało usuniętych z serwisu YouTube. Wszystko przez Nintendo, które chciało zablokować udostępnioną muzykę ze swoich gier.


GilvaSunner to pseudonim użytkownika, który udostępnia w Internecie filmy z muzyką z gier - również tą z produkcji Nintendo. Jak sam twierdzi, nie zarabia na tych treściach, a powodem ich wrzucania do sieci jest fakt, iż nie są one dostępne w serwisach streamingowych.

 Na tę chwilę prawie wszystkie materiały powiązane z Nintendo zostały usunięte. Pozostała tylko jedna ścieżka dźwiękowa z gry Super Mario Sunshine. 

 Jak się okazuje, GilvaSunner już w 2019 roku wiedział o roszczeniach ze strony Nintendo, ale wtedy nie doszło do usunięcia ani jednego filmu. Aktualnie szanse na powrót treści są niewielkie - tak samo jak na to, że japońskie przedsiębiorstwo samo udostępni ścieżki dźwiękowe. Jedyną możliwą drogą do odsłuchania melodii pozostaje więc włączenie się do gry.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.