Nintendo Switch OLED zostało oficjalnie zapowiedziane

Nintendo Switch OLED zostało oficjalnie zapowiedziane

Nintendo w końcu podzieliło się wyczekiwaną wiadomością i oficjalnie zapowiedziało ulepszony model konsoli Switch. Ten zostanie wyposażony m.in. w większy i jaśniejszy ekran OLED. To jednak nie wszystko!


Nintento Switch OLED charakteryzuje się przede wszystkim nowym i większym ekranem wykonanym w technologii OLED, a także zmianami konstrukcyjnymi sprzętu. Ekran będzie miał 7 cali (w porównaniu do 6,2 i 5,5 cala w poprzednich wersjach Switcha). Do sprzętu dodano także szerszą nóżkę, która zapewni większą stabilność, a dodatkowo wyposażono go w lepsze głośniki. Co bardzo ważne, dwukrotnie zwiększono wbudowaną pamięć wewnętrzną urządzenia. Zmian doczekał się także dok, który wyposażony jest teraz w złącze LAN oraz posiada odświeżony wygląd.W kwestii specyfikacji nowego urządzenia wpływającej na rozgrywkę, użytkownicy nie powinni spodziewać się większych zmian. Być może dlatego nowa wersja konsoli nie spotkała się z entuzjazmem wśród posiadaczy wcześniejszych konsol Nintendo, którzy oczekiwali jednak czegoś więcej.Nintendo Switch OLED trafi do sprzedaży w Europie już 8 października tego roku. Sugerowana cena sprzętu wynosi ok. 350 dolarów (ok. 1330 złotych). Bardzo możliwe zatem, że znalezienie konsoli szczególnie na początku jej sprzedaży, będzie utrudnione.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.