Tyle pieniędzy otrzymał Ninja za przejście na Mixera

Tyle pieniędzy otrzymał Ninja za przejście na Mixera

Przejście Tylera Blevinsa na platformę Mixer wywołało szereg kontrowersji i dyskusji. Pytanie, które często podczas nich padało brzmiało: "ile Ninja dostał za transfer?". Właśnie poznaliśmy odpowiedź.


Zawiązanie przez Ninję kontraktu z Microsoftem spotkało się z mieszaną reakcją społeczności. Krytyka użytkowników skupiła się wokół finansowych powodów decyzji podjętej przez Tylera. W sieci nieustannie pojawiały się pytania pokroju: "ile musieli mu zapłacić, żeby się na to zgodził?". Serwis CNN jako pierwszy postanowił uchylić rąbka tajemnicy.

Jak się okazuje, gigant z Redmond miał za podpisanie kontraktu zaoferować streamerowi od 20 do 30 milionów dolarów. Według informacji wszelkich marketingowców i osób siedzących w branży - jest to najwyższa kwota, która do tej pory została zaoferowana influencerowi za "posiadanie go na własność". Współpraca Microsoftu z Ninją ma trwać wstępnie kilka lat.Ninja swoim odejściem od Twitcha wywołał niemałą lawinę. Nadal najpopularniejsza platforma streamingowa traci użytkowników i lubianych streamerów. Trudno jednak już teraz przewidzieć jak wpłynie to na przyszłość usługi.

Do danych dotyczących wartości kontraktu należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Za ich udostępnienie nie odpowiada oficjalne źródło, a "zaufani informatorzy".

Źródło: CNN 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.