Samsung pokazuje niezniszczalny ekran!

Samsung pokazuje niezniszczalny ekran!

Zbity wyświetlacz w telefonie? Na pewno nie w smartfonach firmy Samsung. Producent tworzy właśnie niezniszczalne szkło, które już za jakiś czas może pojawić się na rynku i sprawić, że przestaniemy martwić się o upadki nawet najdroższych urządzeń. 


W fabryce Samsung Display już za jakiś czas ma rozpocząć się produkcja niemożliwego do zniszczenia wyświetlacza stworzonego z elastycznych paneli OLED. Na ekranie umieszczona ma zostać również specjalna warstwa wzmocnionego plastiku, która będzie chronić nasz wyświetlacz przed mocniejszymi uderzeniami.Jak można zobaczyć na powyższym materiale, ekran został poddany testom, z którymi poradził sobie bardzo dobrze. Mimo tego, że produkcja wyświetlaczy ma ruszyć niebawem, to nie wiadomo kiedy dokładnie pojawią się one na rynku. Na zastosowanie takiego rozwiązania w smartfonach możemy poczekać nawet kilka lat. Dobrze byłoby jednak zobaczyć urządzenia z niezniszczalnym wyświetlaczem jak najszybciej.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.