Niemcy chcą zabronić skrzynek z losową zawartością w grach!

Niemcy chcą zabronić skrzynek z losową zawartością w grach!

O tym, że w wielu grach można otwierać skrzynki oferujące nam zawartość stanowiącą potencjalny zysk, wie każdy gracz takich tytułów jak na przykład Cs:go. Osoby te wiedzą również, że zajęcie to zysku raczej nie przyniesie, ponieważ w większości tych systemów, o tym co dostaniemy decyduje przypadek, często działający na korzyść twórców gry. Jak się okazuje, tego typu działanie wpisuje się w definicję hazardu.


Kolejnym faktem przemawiającym przeciw takim zabawom jest to, że bardzo często są one dostępne dla osób niepełnoletnich. A jak powszechnie wiadomo, tego typu połączenie nie sprzyja niczemu dobremu - szczególnie w świetle obowiązującego prawa. Dlatego sprawą zainteresowali się niemieccy urzędnicy. Chcą oni zakazać lub częściowo ograniczyć występowanie tzw. lootboxów w grach. Ponieważ według nich, promują one hazard wśród młodych graczy.Ich zdanie bazuje między innymi na podstawie badań przeprowadzonych przez uniwersytet w Hamburgu. Według testów, hazard jest coraz popularniejszym w grach, co wpływa na wzrost zainteresowania nim wśród młodzieży. Lecz tutaj rodzi się inne pytanie, czy gier typowo hazardowych (np. poker na urządzenia mobilne), również nie powinno się zakazać lub chociaż ograniczyć dostęp do ich pobierania.

Czy otwieranie skrzynek w grach powinno być uznawane  za hazard? Zdania są wciąż podzielone...

Pewne jest natomiast, że taki krok ze strony naszych zachodnich sąsiadów mógłby być impulsem do działania dla innych państw, w tym także dla Polski. Decyzję odnośnie prawa regulującego korzystanie z lootboxów w Niemczech, poznamy najprawdopodobniej już w marcu tego roku.

Źródło: GameZone, PcGamer

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.