Finały FEC już w tę niedzielę!

Finały FEC już w tę niedzielę!

Faktem jest to, że e-sport rozwija się bardzo dynamicznie. Przyjąć do wiadomości musimy też to, że Polska nie odstaje od reszty świata i wielkie turnieje organizowane są także u nas. Dzisiaj przyjrzymy się nieco mniejszej imprezie, lecz również bardzo ciekawej i pełnej e-sportowych emocji. Zapraszamy do artykułu o niedzielnych finałach FEC!


W tę niedzielę (11.09.2016) w stolicy naszego kraju, a dokładniej w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach, odbędą się finały polskiej ligi Fantasy Expo Challenge (FEC)! Przez ostatnie pięć miesięcy profesjonalni gracze walczyli w internetowych eliminacjach takich gier jak - League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Hearthstone czy Starcraft 2. Do Warszawy przybędą nie byle jakie drużyny, a właśnie te, które rozgromiły swoich przeciwników w eliminacyjnych konfrontacjach. Zobaczymy m.in. Team Kinguin, Team InetKoxTV, Kiedyś Miałem Team oraz Szef+6. Natomiast jeśli chodzi o konkurencje indywidualne, będziemy mieli okazję obserwować zmagania graczy takich jak Nerchio, Basior, Dawido i Siostrzon.


Przejdźmy teraz do tych, którzy te rozgrywki będą komentować. Na stanowiskach komentatorskich zasiądą dobrze znani i lubiani streamerzy i YouTuberzy. Posłuchamy tu takie osoby jak: Easy, Saju, Dis, Nervarien, MKRR3 oraz EmStarcraft.


Nie zabraknie oczywiście swego rodzaju ambasadorów, którzy przyjadą na te wydarzenie specjalnie po to, aby zobaczyć na własne oczy te emocjonujące starcia oraz zachęcić do przybycia na event swoich fanów. Ambasadorami Fantasy Expo Challenge zostali - Bonkol, UrQueeen, Kubon oraz Snoower.


Dla tych, którzy nie mogą zjawić się w niedzielę w Warszawie organizatorzy zadbali o możliwość śledzenia rozgrywek na żywo. Wszyscy będą mogli zagościć na kanał Twitch ESPORT NOW, gdzie odbędzie się transmisja ze wszystkich meczów. W czasie jej trwania planowane są różne konkursy, w których będzie mógł wziąć udział każdy z oglądających.
fantasy expo challenge Kliknij w obrazek, aby przejść do facebookowego wydarzenia wielkiego finału.

Jeśli mowa o rozgrywkach e-sportowych to nie możemy zapomnieć również o tym, jaka nagroda czeka zwycięzców. Pula nagród w turnieju finałowym wynosi 136 tys. złotych (w całym 3 sezonie liczy ona łącznie 200 tys. złotych)! Taką sumę udało uzyskać się od sponsorów - LG Polska, ASUS Republic of Gamers, G2A oraz Sprite i trzeba przyznać, że robi ogromne wrażenie.


My już nie możemy doczekać się niedzielnych mistrzostw i liczymy na to, że będą one pełne emocjonującej, e-sportowej rywalizacji!


Co sądzicie o Fantasy Expo Challenge? Będziecie śledzić transmisję na żywo, czy może wybieracie się do Warszawy? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.