Niebieską strzałkę z Google Maps zastąpią samochody

Niebieską strzałkę z Google Maps zastąpią samochody

Mapy Google tak mocno weszły w krew wielu kierowcom, że bez nich mogą czuć się niepewnie na drogach i nie wyobrażają sobie, jak ludzie mogli kiedyś obyć się bez tego dobrodziejstwa, opierając się jedynie na papierowej mapie. Wygląda na to, że będą musieli oni zmienić swoje przyzwyczajenia.


Z całą pewnością dla wielu kierowców jedynym towarzyszem podróży była niebieska strzałka z nawigacji Google Maps. Będą oni musieli jednak ją pożegnać. Użytkownicy iPhone'ów musieli zrobić to już jakiś czas temu, ponieważ to na telefonach od Apple najpierw zniknęła przyjaciółka zmotoryzowanych dusz, a zastąpiły ją samochodziki.

Według redakcji 9to5Google, która odkryła ślady samochodzików w kodzie aplikacji, już niedługo użytkownicy Androida także doczekają się tej jakże istotnej zmiany. Nie wiadomo, czy opcja będzie wyglądała identycznie do tej znanej z iPhone'ów, ale najprawdopodobniej tak.Do wyboru najprawdopodobniej będą więc 3 samochody: zwykłe auto, półciężarówka oraz SUV. Zmiana ikonki będzie zabiegiem czysto estetycznym i nie spowoduje zmian w działaniu aplikacji.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.