Kolejny niebezpieczny challenge podbija TikToka. Platforma reaguje

Kolejny niebezpieczny challenge podbija TikToka. Platforma reaguje

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. TikTok jako platforma z rekordowymi wynikami musi coraz bardziej dbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Serwis uznał popularny challenge za zbyt ryzykowny i ostatecznie go zablokował.


Wielokrotnie pisaliśmy już o problemach, z jakimi z roku na rok boryka się aplikacja TikTok. W ostatnim czasie m.in. usuwano miliony kont należących do dzieci. Inna głośna sprawa dotyczyła blokady całego TikToka we Włoszech, gdzie doszło do tragedii związanej z pewnym wyzwaniem.

Tym razem także chodzi o niebezpieczny challenge. TikTok postanowił zareagować na popularne filmy spod hasztagu Milk Crate Challenge. Wyzwanie w skrócie polega na ułożeniu wieży ze skrzynek po mleku lub piwie, a następnie próbie wejścia i utrzymania się na niej.Wiele nagrań kończy się widocznym uszczerbkiem na zdrowiu, dlatego TikTok zabronił używania hasztagów #milkcratechallenge i #cratechallenge. Serwis chce tym sposobem zniechęcić do tworzenia treści promujących niebezpieczne działania.

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.