Niebezpieczna podróż Fazowskiego po Afryce. Odliczanie rozpoczęte!

Niebezpieczna podróż Fazowskiego po Afryce. Odliczanie rozpoczęte!

Ostatnią dużą wyprawą Dawida Fazowskiego z kanału „Przez Świat Na Fazie" była półroczna podróż po Azji. Twórca, podczas tego czasu zwiedził około 20 krajów i jak sam stwierdził, było niesamowicie. Nasz artykuł z całej akcji znajdziecie tutaj. Jednak dzisiaj pragniemy Wam ogłosić nadchodzący plan Fazowskiego... Otóż, Dawid już za miesiąc będzie w Afryce!


W końcowych minutach ostatniego już odcinka z serii azjatyckiej, twórca zapowiedział swoje plany związane z nową podróżą. Bez wahania powiedział, że jego kolejnym celem jest zwiedzenie Afryki. Podał także wstępny rozkład miejsc, w których będzie się zatrzymywał oraz przez które będzie przechodził zdobywając kontynent. Na początku wybierze się do Republiki Południowej Afryki, gdzie rozpocznie swoją przygodę przedostając się ku samej północy, w okolice Sudanu.
Nowe informacje na temat wyjazdu, pojawiały się co jakiś czas na Facebook'u „Przez Świat Na Fazie". Dawid kilkakrotnie wspominał w swoich postach i komentarzach, że przygotowania nadal trwają, a wiernych widzów prosił, by uzbroili się w cierpliwość. Jednak, po długim wyczekiwaniu, kilka dni temu, Fazowski ogłosił świeże informacje o postępach, które popełnił w ostatnim czasie. Jak widać na powyższym obrazku, YouTuber jest już bardzo blisko końca przygotowań, a rzeczy, które mu pozostały to m.in. specjalne szczepienia oraz zakup lepszego sprzętu, by móc poprawić jakość materiałów. Dodał jeszcze, że jeśli ktoś chciałby wspomóc jego działalność, a szczególnie nadchodzącą wyprawę, może przelać dowolną sumę pieniędzy na jego konto bankowe. W nagrodę, Dawid obiecał, że osoba wspierająca otrzyma kartkę pocztową z Afryki!


2da0e5ac879b4b98be34670b90fba7f2


Tego samego dnia, twórca opublikował na kanale krótki film, w którym w wielkim skrócie opowiada o przygotowaniach oraz samym wyjeździe. Dawid planuje rozpocząć „trip do Afryki" za dokładny miesiąc. Do tego czasu, ma nadzieję wyposażyć się w potrzebny sprzęt oraz zebrać choć symboliczną sumę od wspierających.


Kontrowersję w komentarzach pod filmem wzbudził fakt, że Faza chce przejechać przez Somalię - kraj, który uważany jest za niezwykle niebezpieczny. Pojawiły się następujące komentarze:
Somalia? Miło było cię poznać spoczywaj w pokoju. Mam nadzieje że się bardzo mylę.


Zimbabwe i Somalia. O ja pier****, to już jest lekki przypał. Po Somalilandzie się da podróżować lajtowo, ale ku*** w Somalii to ledwo co rozbito al-Szabaab i to raczej niekoniecznie finalnie.


Faza nie jedź tam proszę.Dawid wszystkich uspokoił pisząc, że chce zdobyć jedynie północną część tego kraju, w której według niego jest w miarę spokojnie. Tak czy inaczej, możemy spodziewać się niezwykle emocjonujących materiałów i przygód, oby zawsze kończących się pozytywnie.
Podróżnik poinformował swoich widzów także o tym, że podczas wyprawy ma zamiar spędzić czas z afrykańskimi pingwinami... Po więcej informacji na ten jak i wiele innych tematów, zapraszamy do odwiedzenia strony „Przez świat na Fazie" na Facebook'u!
0cd902091bef4edba6db70aecb36af83 Część trasy po Afryce

Co sądzicie o nowej podróży do Afryki? Czekacie na cotygodniowe filmy Fazowskiego? Piszcie w komentarzach!


Wojtek Andree

Współzałożyciel portalu APYnews.pl. Zainteresowany tematyką produkcji video jak i podróżowania. Z YouTube żyje razem już prawie ósmy rok.