Nie żyje poszukiwana blogerka Gabby Petito

Nie żyje poszukiwana blogerka Gabby Petito

Ciało blogerki zostało odnalezione na terenie hrabstwie Teton w USA po ponad tygodniu poszukiwań. Jej narzeczony - z którą wtedy podróżowała - wrócił bezpiecznie do domu.


Gabby Petito to amerykańska blogerka podróżnicza. W czerwcu - wraz ze swoim narzeczonym - wyruszyła na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, gdzie planowała odwiedzić wszystkie parki narodowe. Pod koniec sierpnia przestała się jednak kontaktować z rodziną.

Na początku września sam z podróży wrócił Brian Laundrie, partner kobiety. Po kolejnych nieudanych próbach nawiązania kontaktu z 22-latką jej rodzina zdecydowała się w końcu zgłosić zaginięcie. Poszukania zakończyły się wczoraj, kiedy to na terenie hrabstwa Teton odnaleziono ciało (a raczej jego pozostałości), co potwierdziły lokalne służby.

 Jego autopsja odbędzie się w najbliższy wtorek (21.09), lecz wstępnie zakłada się, iż należy ono właśnie do Gabby - jest bowiem zgodne z opisem oraz zdjęciami. Przyczyna śmierci również zostanie podana dopiero po sekcji zwłok.

Co zaś tyczy się Laundrie - zarówno on, jak i jego rodzina odmówili rozmowy z władzami. Mężczyzna zniknął niedługo po tym, jak zgłoszono zaginięcie kobiety. Policja w końcu otrzymała zgodę na przeszukanie budynku, lecz nic tam nie znalazła. Położenie byłego narzeczonego Gabby nie jest znane.

Przypomnijmy tym samym, że kilka dni temu amerykańska policja podzieliła się głośnym nagraniem z kontroli drogowej z dnia 12 sierpnia. Według służb, para była pokłócona i obydwoje posiadali ślady przemocy fizycznej.


Co sądzicie o całej sprawie? 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.