Nie żyje Karol

Nie żyje Karol "Konektiv" Wojciechowski

Dziś dotarła do nas smutna informacja. W wieku 25 lat odszedł Karol "Konektiv' Wojciechowski, czyli znany gracz League of Legends, który występował m.in. jako szkoleniowiec w drugiej Ultralidze Internaziomali. 


Informację o śmierci młodego esportowca podała Parafia Maksymilianowo, a dalej także portale branżowe i bliscy Karola. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności śp. Karola Wojciechowskiego – lat 25. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu – czytamy w krótkim komunikacie.

Konektiv w swojej karierze esportowca grał m.in. dla Pompa Teamu, PRIDE, Illuminar Gaming czy piratesports. Karol Wojciechowski sięgnął także po mistrzostwo PLE (Polskiej Ligi Esportowej) czy wicemistrzostwo ESL Mistrzostw Polski.Do informacji o odejściu Konektiva odnieśli się także znajomi z drużyny, którzy grali wspólnie z Karolem. Paweł „Kashtelan” Paprzycki. napisał:
Grasz z chłopem w drużynce, idziesz sobie z nim normalnie na koncert, utrzymujecie kontakt, wysyłając sobie czasem jakąś nową muzykę, a pewnego dnia słyszysz, że coś mu się stało i już go nie ma na tym świecie. Pojebane kompletnie i siada na banie, a parę tygodni temu jeszcze z nim po soloq pisałem – nie krył smutku były klubowy kolega Wojciechowskiego, Marcin „behave” Pawlak. – Dowiedziałem się o śmierci Karola wczoraj rano, nie wierzyłem w to, byłem załamany. Karol był fantastycznym człowiekiem, świetnym teammatem, najzabawniejszą osobą, którą kiedykolwiek poznałem. Spoczywaj w spokoju.

Na ten moment nie ma informacji o tym, jaka jest przyczyna zgonu. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

Fot.: Ultraliga

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.