Netflix zainwestuje więcej w polskie produkcje

Netflix zainwestuje więcej w polskie produkcje

Polscy widzowie Netflixa mogą mieć powody do zadowolenia. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że Netflix zamierza zwiększyć swoje nakłady inwestycyjnie w rodzime produkcje.


W ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się więcej o planach dotyczących polskich produkcji oryginalnych od Netflixa. Tych na początku było zaledwie kilka, ale wkrótce mogą być ich nawet dziesiątki. Już tylko w tym roku, Netflix zainwestował w polskie tytuły 400 milionów złotych. Te cieszą się coraz większym zainteresowaniem, które spowodowane są przede wszystkim wysokiej jakości wykonaniem. W ten sposób serial "Wielka woda" stał się hitem Netflixa, nawet za granicami kraju. Co czeka nas dalej?

Kilka dni temu Polskę odwiedził Reed Hastings, czyli założyciel i dyrektor Netflixa. Nieprzypadkowo wraz z wizytą ogłoszone zostały plany inwestycyjne dotyczące stworzenia kilku nowych i polskich produkcji. Wśród nich znajdzie się kontynuacja "Furiozy", serial "Idź przodem, bracie" "Heweliusz" czy film "Lady Janosik".

 Reed Hastings więcej o wizycie, dotychczasowych osiągnięciach Netflixa w Polsce oraz planach platformy w naszym kraju powiedział w następujący sposób:
Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak Wielka Woda i Broad Peak, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat.

Teraz nie pozostaje nam nic więcej, jak czekać na pierwsze zapowiedzi kolejnych polskich produkcji Netflixa oraz debiutów samych filmów i seriali. Czekacie szczególnie na któryś z nich?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.