Netflix z dużym wzrostem nowych subskrybentów

Netflix z dużym wzrostem nowych subskrybentów

Jeszcze niedawno Netflix miał spore problemy. Popularna platforma traciła wyjątkowo dużo subskrybentów, a także była krytykowana m.in. za anulowanie niektórych seriali czy za zmiany dotyczące polityki usługi. Teraz okazało się, że ostatnie miesiące dla giganta były wyjątkowo dobre.


Netflix w ostatnim czasie podzielił się wynikami z ostatniego kwartału 2022 roku. Jak informują nowe dane, we wspomnianym przedziale czasowym, Netflix odnotował wzrost liczby subskrybentów o 7,66 mln kont. Łączna liczba subskrybentów osiągnęła tym samym rekordową liczbę ponad 230 milionów użytkowników korzystających z usługi.

Warto przy tym wspomnieć, że Netflix w końcu zaczął zyskiwać nowych subskrybentów, a wynik czwartego kwartału okazał się niemal dwukrotnie lepszy od tego, jakie były przewidywania Netflixa.

Pomimo tych pozytywnych informacji, w ostatnich dniach z funkcji współwłaściciela Netflixa zrezygnował Reed Hastings. Został on zastąpiony przez Grega Petersa, który będzie wspierał w działaniach dotychczasowego CEO Netflixa - Teda Sarandosa.

Reed Hastings zrezygnował z funkcji współwłaściciela Netflixa


Według doniesień medialnych, wspomniane dobre informacje dla Netflixa, mogą być efektem wprowadzenia nowej polityki dotyczącej współdzielenia kont w serwisie. Platforma jakiś czas temu wprowadziła opcję dodatkowej płatności za możliwość dzielenia dostępu do konta z innymi użytkownikami. Wiele wskazuje na to, że m.in. z tego względu, funkcja wkrótce zostanie rozszerzona o kolejne regiony.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.