Netflix wprowadzi transmisje na żywo

Netflix wprowadzi transmisje na żywo

Netflix rozważa wprowadzenie transmisji na żywo. Platforma tym samym wzbogaciłaby się o nieco bardziej angażujące produkcje oryginalne oraz otrzymałaby szansę na odzyskanie części utraconych konsumentów.


Netflix ostatnio więcej traci niż zyskuje. Mowa tu chociażby o ogromnych spadkach aktywnych użytkowników czy planach wprowadzenia reklam. Już niedługo platforma rozpocznie testy kolejnego - po grach wideo - formatu. Na co dokładnie muszą przygotować się internauci?

Serwis Deadline donosi o wprowadzeniu przez Netflix funkcji transmisji na żywo. Ma to pozwolić na rozszerzenie oferty nieoskryptowanych produkcji oryginalnych czy stand-upów. Tym samym platforma mogłaby wykorzystać nowość do np. głosowania na żywo podczas seriali konkursowych czy konkursów talentów. Jako przykład podaje się nadchodzący Dance 100.Na ten moment nie podano oficjalnych szczegółów nadchodzącego formatu - Netflix wyłącznie potwierdził, iż znajduje się on na wczesnym etapie rozwoju i pracuje nad nim niewielkie grono osób. Trochę czasu więc minie zanim uświadczymy go w polskiej wersji usługi.

Jeśli w ogóle się to stanie, bo sporym problemem mogą okazać się strefy czasowe. Organizowanie programów biorąc pod uwagę tylko amerykański czas wykluczy obecność większości europejskiej widowni. Tworzenie lokalnych wersji treści byłoby z kolei bardzo kosztowne. Pozostaje więc poczekać na szczegóły i kolejne informacje.

 

Korzystacie z Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.