Netflix wprowadza nowe wytyczne i kończy z cenzurą

Netflix wprowadza nowe wytyczne i kończy z cenzurą

Netflix zaktualizował swoją wewnętrzną politykę. Okazuje się, że platforma nie będzie już cenzurować artystów ani opinii przez nich wyrażanych. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu użytkowników.


Redakcja portalu Variety poinformowała o zupełnie nowych wewnętrznych zasadach Netflixa, które właśnie weszły w życie. Zostały one okrzyknięte jako "Ekspresja artystyczna" i zapewniają artystom wolność przekazu i słowa. O co dokładnie chodzi?

Jak możemy wyczytać z uzyskanej kopii notatki:
Zapewnienie rozrywki całemu światu to wspaniała okazja, ale także wyzwanie, ponieważ widzowie mają bardzo różne gusta i punkty widzenia. Dlatego oferujemy szeroką gamę programów telewizyjnych i filmów, z których niektóre mogą być prowokacyjne. Aby pomóc użytkownikom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących oglądanych programów, oferujemy ratingi, ostrzeżenia dotyczące treści oraz łatwe w użyciu mechanizmy kontroli rodzicielskiej.

Nie każdemu spodoba się wszystko, co znajduje się w naszym serwisie, lub nie każdy będzie się z tym zgadzał. Choć każdy tytuł jest inny, podchodzimy do nich w oparciu o te same zasady: wspieramy artystyczną ekspresję twórców, z którymi współpracujemy; programujemy z myślą o różnorodnych odbiorcach i gustach; pozwalamy widzom decydować, co jest dla nich odpowiednie, a nie cenzurujemy określonych artystów czy głosów.

Jako pracownicy popieramy zasadę, że Netflix oferuje różnorodność historii, nawet jeśli niektóre tytuły są sprzeczne z naszymi osobistymi wartościami. W zależności od pełnionej funkcji możesz być zmuszony do pracy nad tytułami, które uważasz za szkodliwe. Jeśli trudno jest Ci wspierać różnorodność naszych treści, Netflix może nie być najlepszym miejscem dla Ciebie.

Wszystko więc wskazuje na to, że Netflix chce otworzyć się na nieco więcej zróżnicowanych treści. Jest to więc kolejny sposób na odzyskanie konsumentów, którzy w ostatnim czasie masowo opuszczają platformę. Czy to się uda? Zobaczymy.

 

Wciąż oglądacie Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.