Netflix w 2018 roku chce wydać zawrotną sumę pieniędzy i obiera ciekawy kierunek!

Netflix w 2018 roku chce wydać zawrotną sumę pieniędzy i obiera ciekawy kierunek!

Netflix już wcześniej przewidywał, że na swoje produkcje wyda miliardy dolarów, jednak nie było wiadomo, jakim dokładnie budżetem będzie dysponował w najbliższej przyszłości. Podczas trzeciego kwartalnego ogłoszenia finansowego wszystko stało się jasne. 


Główny cel Netflixa na rok 2018 to posiadanie w swojej bibliotece 50% oryginalnych filmów i seriali. Jaki koszt poniesie, żeby to osiągnąć? Platforma planuje przeznaczyć 8 miliardów dolarów na produkcję oryginalnych produkcji. Netflixowi zależy na tym ze względu na niezależność i posiadanie pełnych praw do filmów i seriali.


Duża część z tego budżetu ma zostać zainwestowana w 30 nowych seriali anime i 80 filmów - ich premiera planowana jest oczywiście do końca 2018 roku. Z planów Netflixa wynika, że marzenia o Oscarach za filmy kinowe pozostają odłożone na ten moment, co więcej, platforma wręcz stara się odciągać ludzi od chodzenia do kina. Możemy zgadywać, że Netflix planuje przyciągnąć na swoją platformę japońskich odbiorców, którzy do tej pory głównie korzystali z pirackich kopii anime lub serwisu Crunchyroll.


Już w zeszłym miesiącu ukazało się pierwsze anime Netflixa Neo Yokio:Co myślicie o kierunku rozwoju Netflixa? Jesteście zadowoleni z faktu, że będzie skupiał się on w większym stopniu na anime? A może wolelibyście, gdyby Netflix nie podążał tym kierunkiem? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.