Twórca Squid Game nie zwalnia tempa. Prosi Netflix o... 3 sezon serialu

Twórca Squid Game nie zwalnia tempa. Prosi Netflix o... 3 sezon serialu

Kiedy we wrześniu 2021 roku koreański serial Squid Game zjawił się na Netflixie, reżyser odpowiedzialny za produkcję z początku nie był chętny na kontynuację. Jednak tak duży sukces serialu zmienił sytuację. Ostatecznie twórca nie tylko zagwarantuje nam drugi, ale i trzeci sezon Squid Game.


Plan na rozwinięcie historii znanej z pierwszego sezonu serialu pojawił się w momencie, gdy Squid Game stał się TOP 1 serialem Netflixa w 90 krajach. Reżyser Hwang Dong-hyuk wspomniał wtedy, że 2. sezon mógłby się opierać na historii opowiedzianej z perspektywy zamaskowanego nadzorcy gry.Od premiery Squid Game minęło już kilka dobrych miesięcy, ale w tym czasie fani nie próżnowali. Przez sieć przeleciało mnóstwo teorii i ciekawostek związanych z serialem, pojawiły się również gry i fanowskie filmy. Niedawno głośnym tematem stał się materiał MrBeasta, który odtworzył gry znane z serialu w prawdziwym życiu. W ciągu miesiąca jego film osiągnął prawie 200 mln wyświetleń.

Te przykłady pokazują, jak ogromną popularnością wciąż cieszy się Squid Game. Wobec tego nie można się dziwić, że twórca myśli już nawet o 3 sezonie. W ostatnim wywiadzie dla Korea Times zdradził on, że obecnie trwające rozmowy z Netflixem mają doprowadzić do konkluzji w tej sprawie.

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.