Netflix przedstawi publicznie statystyki oglądalności filmów i seriali

Netflix przedstawi publicznie statystyki oglądalności filmów i seriali

Netflix od teraz będzie publicznie udostępniać statystki oglądalności filmów i seriali na nowej stronie. Platforma zmieniła również zasady podawania tych danych, przeliczając je na minuty a nie liczby odtworzeń.


Niedawno Netflix uruchomił oddzielny portal dedykowany statystykom z tej platformy. Na Top10.Netflix.com można znaleźć różnorodne rankingi odnośnie do zarówno filmów, jak i seriali. Wraz z wprowadzeniem nowej strony, Netflix zmienił formę liczenia oglądalności. Wpływ na to miał również ogromny sukces "Squid Game", które odtworzono na ponad 142 milionach kont w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni od pojawienia się na platformie.

Wcześniej jednostką w statystykach Netflixa była liczba kont, które odtworzyły dany film czy serial, przy czym musiano oglądać je przez co najmniej dwie minuty. Obecnie zaczęto podawać łączną liczbę godzin spędzonych przez widzów przy produkcji. Według twórców ma to pokazać pełniejszy obraz najpopularniejszych filmów na platformie.

Źródło: top10.netflix.com


Co tydzień, na nowej stronie, udostępniana zostanie lista dziesięciu najpopularniejszych produkcji. Główna lista pokaże globalne statystyki, ale pojawią się i lokalne, dotyczące niecałej setki krajów, w których dostępna jest platforma. Przedstawione to zostanie w 4 kategoriach:  filmy anglojęzyczne, filmy nieanglojęzyczne oraz seriale anglojęzyczne i seriale nieanglojęzyczne. Do każdej z nich dołączony jest wykres, na którym pokazana jest łączna liczba obejrzanych godzin w danym tygodniu oraz liczbie tygodni, w której dana produkcja znajduje się na liście top 10.

Źródło: top10.netflix.com


Na Top10.Netflix.com zobaczymy również listę 10 najpopularniejszych filmów i seriali wszechczasów. W kwestii filmów, tutaj liderem pozostaje od 2018 roku film "Nie otwieraj oczu" z z łączną liczbą ponad 282 milionów godzin. Natomiast w rankingu seriali nowym zwycięzcą pod względem obejrzanych godzin został "Squid Game".

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.