Netflix planuje wydanie własnej gry podobnej do Fortnite

Netflix planuje wydanie własnej gry podobnej do Fortnite

Netflix planuje wkrótce poszerzyć swoją gamingową ofertę o wysokobudżetową produkcję, która będzie w stanie zaangażować użytkowników przez dłuższy czas. Ma ona przypominać takie tytuły jak Fortnite czy Overwatch.


Ostatnie wyniki finansowe Netflixa spowodowały spadek wartości akcji firmy o niemalże 25 procent. Strumieniowemu gigantowi coraz gorzej wychodzi pozyskiwanie nowych subskrybentów decydujących się na opłacanie abonamentu przez dłuższy czas. Nic więc dziwnego, że koncern bada nowe obszary.

Jednym z nich są gry wideo. Od sierpnia polscy konsumenci mają możliwość korzystania z wciąż rozszerzającej się oferty produkcji mobilnych. Teraz w aplikacji Netflixa odnaleźć możemy ich już 13 - niedawno zadebiutowało chociażby "Arcanium: Rise of Akhan".Są to jednak pozycje jednoosobowe, które użytkownicy porzucają po jednokrotnym ukończeniu głównego wątku fabularnego. Netflix zdaje sobie sprawę, że musi poczynić zdecydowane kroki, by utrzymać uwagę graczy na dłużej. Jak twierdzi dyrektor operacyjny platformy, Greg Peters, Netflix ma ogromne ambicje.

Firma ma zwiększyć budżet na gry wideo - w tym również na zakup licencji od zewnętrznych deweloperów. Są również plany stworzenia produkcji zawierających mikrotransakcje oraz płatne dodatki. Greg Peters nie ukrywa, że głównym celem jest wykreowanie czegoś na wzór popularnych gier wieloosobowych pokroju Fortnite'a, Apex Legends czy Overwatcha.

Oczywiście szczegółów na razie brak. Netflix jednak nie zamierza zatrzymywać się na prostych tytułach mobilnych. Wszystko wskazuje na to, iż już wkrótce doczekamy się dosyć sporego projektu - przeznaczonego także na PC i konsole. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Graliście już w gry oferowane przez Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.