Netflix planuje wejść w branżę gier

Netflix planuje wejść w branżę gier

O gamingowych planach Netflixa mówi się od dłuższego czasu, jednak teraz poznaliśmy pierwsze nieoficjalne plany platformy dotyczące nowej działalności. Gigant planuje rozszerzenie oferty o streaming gier, który ma być możliwy już od przyszłego roku.


Serwis odpowiedzialny za usługi VOD ma wejść w branżę gier. Takimi informacjami podzielił się portal Bloomberg, który podał, że Netflix w ramach nowego projektu zatrudnił właśnie byłego pracownika Oculusa oraz EA - Mike'a Verdu. Jak podaje portal, Netflix obecnie nie myśli nad stworzeniem zupełnie nowej platformy, natomiast ma zamiar rozszerzyć obecną ofertę o nowy pakiet, który będzie oczywiście droższy od tego umożliwiającego jedynie dostęp do filmów i seriali.O planach platformy mówi się już od kilku miesięcy, jednak to dopiero teraz poznajemy kolejne szczegóły planów Netflixa. Swego czasu rzecznik Netflixa skomentował doniesienia medialne i powiedział:
Nasi użytkownicy cenią sobie różnorodność i jakość naszych treści. Dlatego też stale poszerzamy ofertę - od seriali przez filmy fabularne i dokumentalne aż po lokalne wersje językowe i reality TV. Użytkownicy lubią też bardziej bezpośrednio angażować się w historie, które kochają - poprzez interaktywne programy, takie jak Bandersnatch i You vs. Wild, czy gry oparte na Stranger Things, La Casa de Papel i To All the Boys. Jesteśmy więc podekscytowani, że możemy zrobić coś więcej z interaktywną rozrywką.

Jak ma prezentować się usługa oraz kiedy dokładnie zostanie wprowadzona? Nieoficjalnie mówi się na ten moment o przyszłym roku, jednak na potwierdzenie tych informacji musimy czekać na oficjalne komunikaty Netflixa.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.