Netflix otworzył pierwsze biuro w Polsce

Netflix otworzył pierwsze biuro w Polsce

Netflix zdecydował się na otwarcie w Warszawie regionalnego biura platformy. Ma ono pełnić rolę swoistego centrum, z którego zarządzana będzie działalność serwisu na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.


Plany odnośnie do otworzenia warszawskiego biura Netflixa pojawiły się już w marcu bieżącego roku. Nie wiedzieliśmy jednak wtedy za wiele na ten temat - teraz poznaliśmy nieco więcej szczegółów. Zacznijmy jednak od początku.

Do tej pory to Amsterdam był głównym miejscem, gdzie zostawały podejmowane decyzje na temat rozwoju serwisu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Sytuacja kilka dni temu uległa jednak zmianie - od 5 września działa biuro platformy na terenie Warszawy.Pracować w systemie hybrydowym będzie tam kilkadziesiąt osób z całej Europy. Prowadzona jest obecnie dodatkowa rekrutacja - poszukiwane są osoby na stanowiska menadżera ds. produkcji oraz menadżera ds. social marketingu. Warto jednak mieć na uwadze, że warszawska siedziba nie ma być stałym miejscem dla Netflixa.

Firma planuje docelowo przenieść się w inne miejsce, lecz ma to nastąpić w nieokreślonej przyszłości. Polacy mogą jednak spodziewać się sporej ilości niespodzianek w postaci zwiększenia nacisku na m.in. lokalną branżę filmową.

Anna Nagier, dyrektorka ds. seriali oryginalnych w Europie Środkowo-Wschodniej skomentowała otworzenie siedziby w Warszawie w następujący sposób:
Zgodnie z zapowiedziami, zespół odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią już oficjalnie pracuje z biura Netflix w Warszawie. W najbliższych miesiącach skupimy się na zatrudnianiu kolejnych specjalistów oraz umacnianiu relacji z lokalną branżą audiowizualną. Przed nami jesień pełna premier, w tym wyczekiwane z niecierpliwością przez widzów polskie tytuły „Broad Peak” i „Wielka woda”.

Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów oryginalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyraził z kolei następującą opinię:
Polska jest kopalnią świetnych pomysłów i scenariuszy. Przeniesione na ekran, we współpracy z rodzimymi twórcami, zyskują uznanie widzów w kraju i za granicą. Pracując z Warszawy będziemy jeszcze bliżej lokalnej branży filmowej, co, mam nadzieję, przełoży się na kolejne wyjątkowe realizacje.

Jeśli chodzi o samego Netflixa, to platforma przeżywa ostatnio dosyć trudne chwile. Mowa tu o m.in. planach wprowadzenia płatnego planu z reklamami, ogromnych stratach aktywnych użytkowników czy blokadzie udostępniania kont.

 

Subskrybujecie Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.